Szkolne aktualności

SPRZĄTANIE ŚWIATA - POLSKA 2021

17 września 2021 r. odbyło się w naszej szkole sprzątanie świata. Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem "Myślę więc nie śmiecę". Wzięły w niej udział następujące klasy i nauczyciele: II TA, IV TA - M. Sokołowska, IV TB - K. Walerian, III RWp - A. Sawko, II TB – A. Jabłońska, III MK/WZp - E. Borowska.

Rejony do sprzątania, tak jak co roku wyznaczył nam Urząd Miasta, dostarczył też worki i rękawice. Przedstawiciele klas, biorących udział w akcji wzięli udział w konkursie ekologicznym przygotowanym przez panią M. Lewczuk. Wszystkie klasy otrzymały certyfikaty Ekoklasy.

Koordynatorem akcji w szkole była pani M. Sokołowska

Tutaj kilka zdjęć

Wycieczka

19 września 2021 r. młodzież klas maturalnych pod opieką p. Marii Sokołowskiej i p. Barbary Szymoniuk realizowała zajęcia terenowe z geografii w Ciechanowcu w Muzeum Rolnictwa i skansenie. Obejrzeliśmy starą, drewnianą zabudowę wiejską: chaty, młyn, spichlerz, zabytkowy kościół.

Zwiedziliśmy Muzeum Pisanki liczące ponad 1940 jaj , przepięknie zdobionych pochodzących z różnych zakątków Polski i świata (Ukrainy, Białorusi, Czech, Chin, Japonii, Kenii). W dworkowej wozowni z 1866 roku podziwialiśmy zabytkowe pojazdy konne (furmanki, wozy drabiniaste, wolanty, bryczki, karety). Zwiedziliśmy też Muzeum Weterynarii.

Bardzo dużym zainteresowaniem młodzieży cieszyła się ekspozycja "Początki mechanizacji rolnictwa", a szczególnie kolekcja zabytkowych ciągników rolniczych. Ostatnim punktem naszej wyprawy było ognisko. Wypoczęci, posileni i z uśmiechem na ustach wróciliśmy do szkoły.

Tutaj kilka zdjęć

Opracowała: Maria Sokołowska

Od poniedziałku, 6 września działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i rodziców. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów oraz prawników. Wsparcie można otrzymać także za pośrednictwem kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl. Nowy numer telefonu został uruchomiony na zlecenie Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Więcej informacji na stonie Ministerstwa Edukacji i Nauki

"Odszedłeś cicho, bez słów pożegnania.
Tak jakbyś nie chciał swym odejściem smucić
Tak jakbyś wierzył w godzinę rozstania,
że masz niebawem z dobrą wieścią wrócić".

    Ks. Jan Twardowski

Z głębokim smutkiem i żalem zawiadamiamy o śmierci Pana Jana Żukowskiego – wieloletniego nauczyciela naszej szkoły, wychowawcy młodzieży, naszego kolegi i przyjaciela.

Nieoczekiwana i przedwczesna śmierć zawsze jest – dla tych, którzy zostają – trudnym pytaniem i bolesnym doświadczeniem, na które nie jesteśmy przygotowani. Dziś nasze współczucie okazujemy wszystkim, których ta śmierć dotknęła, szczególnie Rodzinie, łącząc się w smutku, żalu i modlitwie.

Dyrekcja, Nauczyciele, Pracownicy i Uczniowie
Zespołu Szkół nr 1 im. Marszałka Józefa Klemensa Piłsudskiego
w Bielsku Podlaskim

Zbliża się koniec wakacji, a tym samym początek kolejnego roku szkolnego. Ogłaszamy więc kiermasz podręczników, który odbędzie się w dniach 2-10.09.2021r. w świetlicy szkolnej. Wszystkich uczniów zainteresowanych sprzedażą swoich podręczników prosimy o ich dostarczenie do gabinetu Pani Wicedyrektor do dnia 1.09.2021r. Każdy podręcznik podpisujemy imieniem, nazwiskiem oraz klasą i wpisujemy proponowaną cenę.

MATURA POPRAWKOWA

24 SIERPNIA (WTOREK) 2021 r. godz. 9:00

Tutaj harmonogram i dodatkowe informacje (pdf)

Staże zawodowe

Od 28 cerwca do 22 lipca 2021 r. 40 uczniów naszej szkoły w zawodzie technik robót wykończeniowych w budownictwie odbywa staż zawodowy w firmach Danwood S.A. i Unihouse S.A. w ramach projektu „Nowoczesne kształcenie zawodowe w Bielsku Podlaskim”. Celem stażu jest podniesienie kwalifikacji zawodowych zgodnie z nowoczesnymi standardami w rzeczywistych warunkach pracy, nawiązanie kontaktów, które będą w przyszłości wykorzystane oraz doskonalenie umiejętności wykonywania podstawowych robót budowlanych i wykończeniowych. W trakcie stażu uczniowie nabywają umiejętności z zakresu teorii zawodu, umiejętności obsługi urządzeń, doświadczenia praktycznego w zawodzie, rynku pracy i zatrudnienia, przedsiębiorczości oraz rozumienia sytuacji społecznych. Stażyści mają również możliwość zweryfikowania nabytej w szkole wiedzy i umiejętności w rzeczywistym środowisku pracy.

Serdecznie zapraszamy tegorocznych absolwentów na uroczystość wręczenia świadectw maturalnych, która odbędzie się 5.07.2021r. na auli szkolnej o godzinie 10.00 - klasa 4 TA/TS, o godzinie 11.00 - klasa 4 TB. Uroczystość odbędzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Zakończenie roku szkolnego

Zobacz zdjęcia

Szkolny serwis informacyjny

Odc. 13

Utworzyliśmy nową podstronę na której będziemy umieszczać wszystkie odcinki serwisu. Dostęp do podstrony z menu bocznego.

Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat

Od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych.

Po zakończeniu wakacji szczepienia przeciw COVID-19 będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Szczepienia będą realizowane według ustalonego harmonogramu, który obejmie także działania informacyjne w szkołach i placówkach. Dodatkowo Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia przygotowało rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia.

W załączeniu przekazujemy komunikat MEiN dotyczący szczepień uczniów w wieku 12-18 lat oraz dodatkowe materiały informacyjne.

Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – rekomendacje dla rodziców – plakat

Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – informacje dla szkół i placówek – plakat

Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – informacje dla szkół i placówek – komunikat MEiN

Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw COVID-19

Szkolny serwis informacyjny

Odc. 12

Szkolny serwis informacyjny

Odc. 11

Uwaga Konkurs!

Zostań uczniem ZS1 w Bielsku Podlaskim i zgarnij SAMSUNG GALAXY TAB do nauki od Unihouse i Danwood ! Przeczytaj regulamin konkursu i już dziś weź w nim udział! Szczegóły konkursu w 10 odcinku Szkolnego Serwisu Informacyjnego!

Zobacz plakat

Pobierz regulamin

Szkolny serwis informacyjny

Odc. 10

Dołącz do nas

REKRUTACJA UCZNIÓW DO KLAS PIERWSZYCH W ROKU SZKOLNYM 2021/2022

Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022, w tym terminy postępowania rekrutacyjnego, składania dokumentów do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych.

Ustalony przez Ministra Edukacji Narodowej harmonogram postępowania rekrutacyjnego do szkół dla młodzieży dostosowany został do zmienionego terminu przeprowadzanych egzaminów ósmoklasisty, w tym terminu wydania zaświadczenia o wyniku tego egzaminu przez okręgowe komisje egzaminacyjne.

Tutaj harmonogram rekrutacji

17 maja 2021 r. rozpoczęliśmy przyjmowanie dokumentów kandydatów do klas pierwszych.

Pobierz wniosek o przyjęcie do technikum

Pobierz wniosek o przyjęcie do branżowej szkoły I st.

Obowiązkowe, bezpłatne badania lekarskie

W tym roku kontynujemy cieszące się w ubiegłych latach olbrzymią popularnością i zainteresowaniem, unikatowe w regionie klasy:

 • technik mechanik;
 • technik pojazdów samochodowych;
 • technik robót wykończeniowych w budownictwie - specjalność aranżacja wnętrz;
 • technik budownictwa - specjalność budownictwo energooszczędne.

Oferujemy także branżową szkołę I stopnia (dawna zasadnicza szkoła zawodowa) kształcącą w zawodach:

 • mechanik pojazdów samochodowych;
 • monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie;
 • klasa wielozawodowa.
Zgodnie z wieloletnią tradycją otwieramy też kwalifikacyjne kursy zawodowe

Więcej informacji...

Stypendia pomostowe

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Białymstoku uprzejmie informuje, że rozpoczęła się XX edycja Programu skierowanego do tegorocznych maturzystów pochodzących z rodziny byłego pracownika PGR, którzy zakwalifikują się na pierwszy rok dziennych studiów I stopnia lub jednolitych magisterskich realizowanych w polskich uczelniach akademickich.

Zobacz stronę internetową

Pobierz ulotkę

Opracowała: Barbara Szymoniuk

Szkolny serwis informacyjny

Odc. 9

Od 17 maja 2021 r. do 28 maja 2021 r. szkoła będzie pracowała w systemie hybrydowym.

Obowiązuje zmieniony rozkład zajęć (dostęp przez menu boczne).

Pobierz Szkolny informator o nauczaniu hybrydowym 2021/05, w którym omówione są następujące zagadnienia:

 • Harmonogram nauki hybrydowej.
 • Wykaz sal lekcyjnych przydzielonych poszczególnym oddziałom.
 • Wykaz oddziałów przydzielonych do konkretnych wejść do szkoły.
 • Zasady bezpieczeństwa i ochrony osobistej.
 • Inne ważne informacje dot. pracy szkoły w czasie nauki hybrydowej.

Szkolny serwis informacyjny

Odc. 8

-----------

Najlepsza klasa IVTb

Pobierz Szkolny informator maturalny 2021, w którym omówione są następujące zagadnienia:

 • Zasady bezpieczeństwa i ochrony osobistej
 • Harmonogram egzaminów maturalnych 2021
 • Materiały i przybory pomocnicze, z których mogą korzystać zdający w części pisemnej egzaminu maturalnego
 • Inne ważne informacje dot. egzaminu maturalnego

Szkolny serwis informacyjny

Odc. 7

SPOTKANIE UCZNIÓW Z PRACOWNIKAMI KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI

13 kwietnia 2021 roku uczniowie klas I TA, I TB/TS, I RW/WZ i II RWp spotkali się online z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim - panią Sylwią Bagniuk i st. sierż. Natalią Niemcynowicz. Prowadzący zapoznali młodzież z tematem - Odpowiedzialność prawna osób nieletnich. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się jakie czyny w świetle prawa mogą być przestępstwem lub przejawem demoralizacji i jakie stosuje się wobec nich środki przewidziane w ustawie o postępowaniu w sprawach nieletnich. Każdy młody człowiek powinien posiadać niezbędną wiedzę na tak ważne tematy.

Po zakończonej prelekcji zainteresowani uczniowie zadawali pytania dotyczące konkretnych zachowań i sytuacji.

Opracowała: Barbara Szymoniuk

23.04. Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Obchodzony w tym roku po raz 27. Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, tradycyjnie poświęcony jest promocji literatury i czytelnictwa, a także problematyki związanej z ochroną praw autorskich. Co roku staje się okazją do dyskusji na temat roli książki jako źródła wartości i wiedzy, a także skarbnicy dziedzictwa niematerialnego i różnorodności kulturowej oraz narzędzia dialogu. Z inicjatywy UNESCO, od dwudziestu lat, co roku 23 kwietnia kolejne miasto staję się Światową Stolicą Książki. W 2021 r. jest nią Tbilisi (stolica Gruzji).

Zapraszam do zapoznania się z wiadomościami w poniższych linkach (prezentacja, quizy, ciekawostki) dotyczącymi języka polskiego.

Więcej informacji na temat tego święta, historii książki, praw autorskich znajdziecie w prezentacj

Zapraszam do zapoznania się z całym artykułem.

Opracowała: Ewa Borowska

23 KWIETNIA – DZIEŃ GEOGRAFA

Święto ustanowione przez Komitet Nauk Geograficznych PAN

Jeśli interesują Cię drony, balony, radary, GIS, kartografia, dendrochronologia czy monitorowanie pandemii Covid-19 – weź udział w NOCY GEOGRAFII, która odbędzie się z 23/24 kwietnia 2021roku.

Wydarzenie w formie zdalnej będzie transmitowane na żywo na kanale You Tube na Wydziale Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego.

Zobacz na Facebooku

Zobacz na stronach Uniwersytetu Śląskiego

Opracowała: Maria Sokołowska

Światowy Dzień Ziemi

22 kwietnia – Światowy Dzień Ziemi. Po raz pierwszy obchodzony w 1970 roku w Stanach Zjednoczonych, w Polsce od 1990 r. Jest to największe ekologiczne święto świata.

Celem jego jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie i zachęcanie do prowadzenia trybu życia, który jest przyjazny dla naszej planety.

Motywem przewodnim tegorocznej akcji jest "PRZYWRÓĆ NASZĄ ZIEMIĘ".

Czytaj więcej..

Opracowała: Maria Sokołowska

Szkolny serwis informacyjny

Odc. 6

Szkolny serwis informacyjny

Odc. 5

Szkolny serwis informacyjny

Odc. 4

-----------

Szkolny serwis informacyjny

Odc. 3

Utworzyliśmy nową podstronę na której będziemy umieszczać wszystkie odcinki serwisu. Dostęp do podstrony z menu bocznego.

Nasza baza dydaktyczno-szkoleniowa

Nieodzownym atutem Zespołu Szkół nr 1 im. Marszałka Józefa Klemensa Piłsudskiego jest nowoczesna baza dydaktyczno-szkoleniowa. Szkoła dysponuje wieloma pracowniami specjalistycznymi, multimedialnymi, poligonem budowlanym, zmodernizowaną stacją obsługi pojazdów i rozbudowaną bazą sportową. Sami zobaczcie. Najważniejsze jest jednak to, że w tych pięknych pracowniach uczą nauczyciele z pasją, którzy dzięki pomocy nowoczesnego wyposażenia mogą zarażać nas pasją do zawodów, w których się uczymy.

Szkolny serwis informacyjny

Odc. 2

Utworzyliśmy nową podstronę na której będziemy umieszczać wszystkie odcinki serwisu. Dostęp do podstrony z menu bocznego.

Fundusz socjalny

Prosimy wszystkich pracowników i emerytów o dostarczenie oświadczenia o dochodach za 2020 rok najpóźniej do końca kwietnia 2021r. Oświadczenia należy dostarczyć do Pani Małgorzaty Niewińskiej lub sekretariatu szkoły.

Spotkanie z UNIHOUSE

W piątek 19 marca 2021r. odbyło się spotkanie uczniów klas kończących w zawodach budowlanych z Prezesem firmy Unihouse S.A. Panem Marcinem Gołębiewskim oraz pracownikami działu HR. Podczas spotkania zostały przekazane uczniom informacje dotyczące specyfiki firmy, produkcji, realizacji oraz możliwości zatrudnienia i rozwoju zawodowego. Poniżej zamieszczamy prezentację ze spotkania.

Szkolny serwis informacyjny

Odc. 1

Remont w czasie pandemii

Czas pandemii wykorzystujemy na przeprowadzenie różnych prac remontowych na terenie szkoły. Odnowiono pracownię budowlaną (malowanie ścian, cyklinowanie i lakierowanie podłogi). Obecnie trwa remont pracowni języka polskiego. W pracach aktywnie uczestniczą uczniowie klas budowlanych (w ramach zajęć praktycznych).

 

Drodzy uczniowie

Wiemy, że "zdalne nauczanie" daje niektórym z Was mocno w kość, więc przychodzimy z czymś, co umili Wam czas i zajmie głowę!

"Matematyka, królową wszystkich nauk"

Jak na królową przystało, matematyka obchodzi swoje święto. Już w najbliższy piątek 12 marca 2021 r. po raz pierwszy będziemy świętować w naszej szkole Dzień Matematyki. Dzięki niemu każdy będzie mógł spojrzeć na matematykę z innej, lepszej strony.

Zapraszamy do wspólnej zabawy i rozwiązywania zagadek!

Wszyscy uczniowie, którzy chcą wziąć udział w zabawie, proszeni są o kontakt z p. Beatą Misztal poprzez aplikację Teams.

Dzień Kobiet

-----------

PRÓBNY EGZAMIN MATURALNY – MARZEC 2021r.

W dniach 3 – 8 marca 2021r. odbędą się próbne egzaminy maturalne. Szczegółowy harmonogram egzaminów, zasady bezpieczeństwa i wytyczne epidemiczne zamieszczono poniżej.

Harmonogram

Wytyczne epidemiczne

Mistrzowie Budownictwa

Przyszli Mistrzowie Budownictwa? To właśnie my!

W dniu dzisiejszym w ramach zajęć praktycznych nasi uczniowie mieli możliwość zapoznania się z grą edukacyjną "Mistrzowie Budownictwa" wydaną przez firmę Unibep. Tym razem zajęcia praktyczne odbyły się w nieco innej odsłonie. Pani Marzena Zaremba i Pan Łukasz Bielenia zaprosili uczniów do wspólnej zabawy przy grze "Mistrzowie Budownictwa" uchylając rąbka tajemnic związanych z zawodem budowlańca.

Z firmą Unihouse SA nasza szkoła współpracuje już od dawna. Corocznie uczniowie odbywają zajęcia praktyczne i realizują praktyki zawodowe w Fabryce Domów Modułowych oraz otrzymują stypendia i nagrody dla "Najlepszych w zawodzie". Serdecznie dziękujemy!

Zobacz na Facebooku

Zobacz zdjęcia

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

"Bądź z serca pozdrowiona,
Ojczysta święta mowo!
Niby łańcuchem złotym
Wiąże nas twoje słowo.
(...)
Tyś nasza twierdza, tarcza,
Opieka i obrona,
Ojczysta święta mowo,
Bądź z serca pozdrowiona".

Leopold Staff

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to święto obchodzone 21 lutego, które zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku. Święto to odsyła do tragicznych wydarzeń, które miały miejsce w Dhace w Bangladeszu. Podczas pokojowej demonstracji 21 lutego 1952 roku zginęło pięciu studentów, którzy domagali się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego. Data ta ma nie tylko upamiętniać przywołane wydarzenia, ale także przypominać o różnorodności językowej. Język jest najpotężniejszym narzędziem ochrony i rozwoju wspólnego dziedzictwa kulturowego ludzkości. Szanujmy naszą polszczyznę i posługujmy się nią poprawnie. Niech ten dzień będzie okazją do przypomnienia, jak jest ciekawa i różnorodna.

Zapraszam do zapoznania się z wiadomościami w poniższych linkach (prezentacja, quizy, ciekawostki) dotyczącymi języka polskiego.

link 1   link 2   link 3   link 4

Opracowała: Ewa Borowska

Konkurs - wyniki

Tłusto, tłuściej... w miarę tłuściutko! W tłusty czwartek "zajadania się" nie stopniujemy... I nie oceniamy :D To żaden wstyd zjeść tyle pączków, ile się chce :) Z okazji tłustego czwartku ogłosiliśmy konkurs polegający na zrobieniu ciekawego zdjęcia z pączkiem lub wykonanie krótkiego filmiku z tymże "głównym bohaterem". Do naszej zabawy zgłosiło się czworo uczniów: Karolina Rzepniewska kl. IITAg, Marta Żegunia kl. IIITA, Daniel Pień kl. IITBg oraz Filip Siemieniuk kl. ITB. Nagrodziliśmy dwoje z nich: I miejsce – Daniel Pień, II miejsce – Karolina Rzepniewska. Gratulujemy zwycięzcom! Pozostałym dziękujemy za udział i zapraszamy do kolejnych zabaw i konkursów w przyszłości.

Konkurs przygotowali:
Samorząd Uczniowski oraz pani Agnieszka Sawko i pani Katarzyna Walerian

Animus

OŚRODEK ŚRODOWISKOWEJ OPIEKI PSYCHOLOGICZNEJ I PSYCHOTERAPEUTYCZNEJ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Oferuje bezpłatnie i bez skierowania:

 • Porady psychologiczno-diagnostyczne
 • Sesje psychoterapii indywidualnej
 • Sesje psychoterapii rodzinnej
 • Sesje psychoterapii grupowej
 • Sesje wsparcia psychospołecznego

Więcej informacji tutaj i tutaj

Konkurs

Z okazji Tłustego Czwartku przypadającego na 11 lutego ogłaszamy szybki konkurs :)

Zasady:

 • zrób ciekawe zdjęcie z pączkiem albo nagraj krótki filmik
 • wyślij pracę na adres email: konkurszs1bielskpodlaski@gmail.com
 • podpisz je swoim imieniem i nazwiskiem oraz klasą
 • czas wysłania pracy – do końca czwartku (11 lutego)

Dwie najbardziej kreatywne prace wygrywają!!!

Przyg.: Agnieszka Sawko

-----------

-----------

-----------

Finał IX Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników 2020

W czasach pandemii zmagania uczestników zostały przeniesione do Internetu, a hasłem przewodnim było: "Wiedza odporna na koronawirusa".

Naszą szkołę w kategorii „Młody Mechanik” reprezentowali uczniowie klasy IV Ts: Jakub Dąbrowski i Sebastian Sawicki, którzy podczas eliminacji zakwalifikowali się do ścisłego finału.

W pierwszej części tegorocznego finału uczestnicy rozwiązywali test z wiedzy o motoryzacji na e-platformie Akademia Młodego Mechanika. Drugą częścią zmagań były konkurencje hybrydowe, łączące tradycyjny test z zadaniami w formie filmowej.

Integralną częścią finału był również wirtualny warsztat samochodowy ProfiAuto, oraz test z zasad bezpieczeństwa, przygotowany przez Yanosika oraz policję.

Należy też wspomnieć o II miejscu Mateusza Czerniawskiego z klasy 2 MKg w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Samochodowej w kategorii "Silniki spalinowe".

Dziękuję uczestnikom za udział w rywalizacji, gratuluję osiągniętego sukcesu i zachęcam do współzawodnictwa w kolejnym roku – bo warto.

[Zobacz kilka obrazków]

Opracował: Krzysztof Pietrzykowski

Egzaminy zawodowe

Sesja poprawkowa styczeń-luty 2021

11 stycznia 2021 (poniedziałek)
-godz.13:00 egzamin praktyczny dokumentacja, kwalifikacja B.33 Organizacja i kontrolowanie robót budowlanych, odbędzie się w budynku Centrum w sali 15.

12 stycznia 2021 (wtorek)
- godz.10:00 egzamin teoretyczny pisemny, kwalifikacja MG.18 Diagnozowanie i naprawa podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych odbędzie się w budynku Centrum w sali 15.
- godz.14:00 egzamin teoretyczny pisemny ,kwalifikacja B.30 Sporządzanie kosztorysów oraz przygotowanie dokumentacji przetargowej odbędzie się w budynku Centrum w sali 15,

15 stycznia 2021 (piątek)
- godz.9:00 egzamin praktyczny dokumentacja komputerowa, kwalifikacja B.30 Sporządzanie kosztorysów oraz przygotowanie dokumentacji przetargowej odbędzie się w budynku szkoły w pracowni komputerowej 35,

Proszę na egzamin zgłosić się ok. 20 minut wcześniej z zachowaniem wymogów epidemiologicznych ( maseczka, dezynfekcja, dystans).

Proszę posiadać własne przybory (długopis czarny -egz. teoretyczny, praktyczny -długopis czarny, linijka, gumka, kalkulator prosty).

Wirtualne spotkanie opłatkowe 2020

Hejt - spot profilaktyczny

COVID-19

Zapoznaj się z aktualnymi informacjami MZ dotyczącymi COVID-19.

List Biura Rzecznika Praw Dziecka

Przez wzgląd na dobro dzieci Rzecznik Praw Dziecka zainicjował przedsięwzięcie, które jest odpowiedzią na potrzeby dzieci i młodzieży zmagających się z kryzysem psychicznym – całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania – 800 12 12 12 i dedykowany młodym ludziom czat internetowy prowadzony przez profesjonalnych psychologów. Podejmując kontakt za pośrednictwem tych dwóch kanałów komunikacji dziecko może uzyskać natychmiastowe wsparcie, podzielić się swoimi przeżyciami i wspólnie ze wspierającą osobą dorosłą zastanowić się nad rozwiązaniem swoich problemów.

Przeczytaj list Biura Rzecznika Praw Dziecka, w którym zawarte są szczegółowe informacje w sprawie całodobowego DziecięcegoTelefonu zaufania Rzecznika Praw Dziecka i czatu internetowego dedykowanego dzieciom i młodzieży.

1 grudnia Światowy Dzień AIDS

Pierwszy raz Światowy Dzień AIDS obchodzony był 1 grudnia 1988. Jego celem jest uwrażliwienie na problem oraz solidaryzowanie się z ludźmi dotkniętymi tą chorobą. Jest to bardzo ważna data, która integruje wiele działań związanych z profilaktyką HIV/AIDS, podejmowanych na całym świecie. Czerwone kokardki są symbolem solidarności z osobami żyjącymi z HIV oraz elementem kampanii edukacyjnej promującej profilaktykę zakażeń tym wirusem. W tym roku kokardka ma szczególne znaczenie, ponieważ w przestrzeni publicznej zagrożenie HIV zostało niejako wyparte przez pandemię COVID-19. Wydaje się, że zapomnieliśmy o jednym wirusie w obawie przed drugim. Niesłusznie! ...dalej

Pobierz broszurę dla młodzieży

Odwiedź stronę aids.gov.pl/

Gratulujemy

-----------

-----------

----

Przeczytaj cały artykuł

Więcej informacji na stronie: http://jakrzucicpalenie.pl/

Konsultacje dla maturzystów

-----------

Szkoła do hymnu 2020

-----------

Zobacz starsze wiadomości