Szkolne aktualności

Rekrutacja 2024/2025

Listy kandydatów zakwalifikowanych i nezakwalifikowanych znajdują się do wglądu w Zespole Szkół nr 1 im. Marszałka J. K. Piłsudskiego od 16 lipca 2024 r. od godz. 10.00.

Listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych znajdują się do wglądu w Zespole Szkół nr 1 im. Marszałka J. K. Piłsudskiego od 22 lipca 2024 r. od godz. 10.00.

Spotkanie z pracownikami KPP w Bielsku Podlaskim

27 maja 2024 policjanci i pracownicy z bielskiej jednostki wraz z przedstawicielem Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku Panem Sławomirem Szarejko spotkali się z uczniami klas IVTa, Tb i Ts w celu zapoznania uczniów z pracą mundurowych. Z młodzieżą rozmawiał również absolwent naszej szkoły starszy posterunkowy Damian Dobroczyński, który na co dzień pełni służbę w bielskiej drogówce. Więcej informacji na stronie https://podlaska.policja.gov.pl/pod/rekrutacja/ogloszenia-informacje #zostańpodlaskimpolicjantem

Tutaj kilka zdjęć

opr. pedagog szkolny Szymoniuk Barbara

WARSZTATY W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

16 maja uczniowie klasy II TB/TS/TM wzięli udział w warsztatach o działalności Unii Europejskiej organizowanych przez Bibliotekę Publiczną w Bielsku Podlaskim w ramach projektu „Moja biblioteka, przestrzeń wiedzy i rozmowy o Unii Europejskiej”. Podczas zajęć uczniowie nie tylko zapoznali się z historią wspólnoty, ale poznali jej najważniejsze instytucję oraz korzyści, które mogą wykorzystywać ciesząc się obywatelstwem Unii Europejskiej.

-----------------------------------------------------------------

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO MATURZYSTÓW 2024

Tutaj kilka zdjęć

WIZYTACJA KANONICZNA BISKUPA DROHICZYŃSKIEGO PIOTRA SAWCZUKA

Tutaj kilka zdjęć

Policyjny tor przeszkód

19 marca 2024 r. uczniowie klas V Tap, IV Ta i IV Tb/Ts mieli okazję sprawdzić swoje możliwości i predyspozycje fizyczne pokonując POLICYJNY TOR PRZESZKÓD przygotowany przez pracowników Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim. Nad bezpieczeństwem pokonywanych przeszkód czuwał policyjny instruktor. Uczniowie zainteresowani służbą w policji poznali również poszczególne zasady rekrutacji oraz jakie dokumenty należy złożyć by zostać przyjętym do służby.

>>Więcej informacji

Tutaj kilka zdjęć

opr: pedagog Szymoniuk Barbara

Liceliada Powiatowa

18 marca 2024 r. odbyła się w naszej szkole Licealiada Powiatowa w piłce siatkowej chłopców. W zawodach uczestniczyły cztery szkoły podstawowe z Bielska Podlaskiego. Turniej rozgrywano systemem "każdy z każdym", a wyniki rywalizacji sportowej przedstawiają się następująco:
I miejsce - Zespół Szkół nr 1 Bielsk Podlaski
II miejsce - Zespół Szkół nr 4 Bielsk Podlaski
III miejsce - I LO Bielsk Podlaski
IV miejsce - II LO z BJN Bielsk Podlaski

Najlepsi zawodnicy w poszczególnych drużynach: Mateusz Chilkiewicz -Zespół Szkół nr 1 Bielsk Podlaski, Brajan Paszkowski -Zespół Szkół nr 4 Bielsk Podlaski, Kacper Korneluk - I LO Bielsk Podlaski.
Najlepszym zawodnikiem turnieju został Maciej Dmitruk z Zespołu Szkół nr 1 w Bielsku Podlaskim.

Puchary, medale i statuetki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Bielsku Podlaskim wręczała Dyrekcja Zespołu Szkół nr 1 im. Marszałka J.K. Piłsudskiego w Bielsku Podlaskim Pan Romuald Margański oraz Pani Marta Gołębiewska Szczykowska.

Drużynę piłki siatkowej chłopców Zespołu Szkół nr 1 w Bielsku Podlaskim reprezentowali: Cilkiewicz Mateusz kl. VTA, Dmitruk Maciej kl. VTA, Weremczuk Marcin kl. IVTA,·Mateuszuk Emil kl. IVTA,·Gozdur Bartosz kl. IVTS,·Heliuta Dmytro kl. IVTS,·Zalewski Szymon kl. ITA,·Hryniewicki Oskar kl. ITB,·Filimoniuk Damian kl. ITB,·Werszko Bartłomiej kl. ITB,·Markowski Dawid kl. ITB,·Białożyt Paweł kl IRW.

Tutaj kilka zdjęć

opr: opiekun szkolnej drużyny: Wiktor Mikołajuk

Mechaniaki Bascet Cup

I turniej Mechaniaki Bascet Cup za nami! W bardzo wyrównanej rywalizacji grupowej wzięło udział 10 reprezentacji klas, ostatecznie w półfinałach zmierzyli się ze sobą przedstawiciele VTA z ITA oraz IVTA z IITB/TS/TM. W obu meczach nie brakowało emocji aż do ostatniego gwizdka, a o mistrzostwie miał rozstrzygnąć mecz klasy VTA z IVTA. Nasi rozpędzeni maturzyści kroczący przez cały turniej bez porażki, prowadzeni przez Kryspina Szeflera (najlepszego strzelca rozgrywek), musieli wspiąć się na wyżyny swoich możliwości powstrzymując ofensywne zapędy rok młodszych kolegów napędzanych przez Dawida Dankiewicza (MVP całego turnieju). Kolektywna gra klasy piątej okazała się podstawą zwycięstwa w całym turnieju. Trzecie miejsce przypadło klasie II TB/TS/TM, która nie bez problemów pokonała klasę ITA, w której prym wiodła Dominika Plisiuk wybrana najbardziej obiecującym zawodnikiem turnieju. Za nieocenioną pomoc podczas przygotowań, a szczególnie w trakcie rozegrania zawodów dziękujemy zaprzyjaźnionym sędziom!!! Składamy również szczególne podziękowania dla sklepu 4sports (Białystok, ul. Wierzbowa 2/lok.U14), który został sponsorem naszego turnieju, fundując nagrody indywidualne dla zawodników oraz statuetki dla najlepszych drużyn.

Tutaj kilka zdjęć

opr: Anieszka Sawko

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca uczniowie naszej szkoły włączyli się w obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Po wspólnym obejrzeniu filmu Raport Pileckiego uczniowie wzięli udział w szkolnej edycji XII Biegu Wilczym Tropem na symbolicznym dystansie 1963 metrów. Spotkanie podsumował Pan dyrektor podkreślając rolę jaką żołnierze niezłomni odegrali w historii Polski oraz wskazując na istotną rolę kultywowania pamięci o polskich bohaterach. Na zakończenie wyróżniliśmy pamiątkowymi medalami i koszulkami najszybszych biegaczy w 3 kategoriach:
Klasy pierwsze
1. Tchórzewski Maksymilian (bezkonkurencyjny w całej rywalizacji)
2. Aleksiejuk Jan
3. Dąbrowski Gabriel
Klasy drugie
1. Zakrojszczyk Antoni
2. Osmólski Maciej
3. Klimczuk Olaf
Klasy czwarte i piąte
1. Mucha Kacper
2. Niewiarowski Karol
3. Korpacz Jarosław.

Tutaj kilka zdjęć

23 luty

Celem Dnia Walki z Depresją jest upowszechnienie wiedzy na temat zaburzeń depresyjnych. Lepsze zrozumienie tego, czym jest depresja i w jaki sposób można jej zapobiegać i leczyć, pomoże zmniejszyć stygmatyzację związaną z tą chorobą i może zachęcić więcej osób do szukania pomocy.

Depresja to jedna z najbardziej popularnych chorób, która w znaczący sposób utrudnia funkcjonowanie ludzi w społeczeństwie, a także jest przyczyną niesprawności i niezdolności do pracy. Szybkie tempo życia, stres, nadmiar obowiązków czy też brak wsparcia ze strony najbliższych, sprawiają, iż na depresję zapadają nie tylko osoby dorosłe, ale także dzieci.

Więcej informacji tutaj i tutaj

opr. pedagog szkolny Barbara Szymoniuk

RAZEM MOŻEMY POMÓC!

18.01.2024 roku podsumowano akcję RAZEM MOŻEMY POMÓC. Organizatorami akcji byli pedagog Barbara Szymoniuk, pani Ewa Jakimiuk oraz Samorząd Uczniowski.

Wyniki akcji: klasa IV TA uzyskała I miejsce za zebranie największej ilości nakrętek (36,92 kg) i zdobyła nagrodę w postaci NIEPYTKI. Wyróżniona została również klasa II Ta za zebranie dużej ilości nakrętek (31,25 kg). Razem uczniowie szkoły zebrali 116, 57kg nakrętek, które zostały przekazane na pomoc w rehabilitacji Filipa z Zespołem Downa.

Wszystkim bardzo dziękujemy za pomoc i zapraszamy do dalszej zbiórki, akcja RAZEM MOŻEMY POMÓC wciąż trwa. Dla nas to tylko nakrętka, a innym może pomóc. Pamiętajmy, że warto pomagać.

opr. pedagog szkolny Barbara Szymoniuk

Tutaj kilka zdjęć

Zebranie rodziców

Zebranie rodziców odbędzie się 17 stycznia 2024 r. o godzinie 16:30 w auli szkolnej.

Tutaj szczegółowy, aktualny harmonogram zebrania

Szkolne spotkanie opłatkowe 2023

Tutaj kilka zdjęć

Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych

5 grudnia 2023 r. odbył się w naszej szkole "Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych". Konkurs skierowany był do uczniów klas I- IV technikum i miał na celu promowanie wiedzy o geografii, historii, kulturze i tradycjach krajów niemieckojęzycznych oraz kształtowanie szacunku i tolerancji dla dziedzictwa kulturowego innych narodów jak również motywowanie uczniów do nauki języka niemieckiego.

Zadanie uczestników polegało na rozwiązaniu testu wielokrotnego wyboru składającego się ze stu pytań. W konkursie wzięło udział 14 uczniów.

Zwycięzcy konkursu:
I miejsce: Chilkiewicz Mateusz kl. I Tb
II miejsce (ex aequo ): Jakubowski Filip kl. 1 Ta, Mironiuk Bartłomiej kl. IV Ta
III miejsce: Musiewicz Piotr kl. IV Ta

Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Goethe Institut w Warszawie.

opr. E. Zieniewicz

Ogłaszamy Mikołajki na Dyktanda.pl - dla małych i dużych entuzjastów poprawnej polszczyzny! Co zrobić, żeby prezent trafił w Twoje ręce? Wystarczy 6 grudnia o 19:00 rozwiązać świąteczne dyktando w aplikacji ZDAY. Mikołaj o wszystkich pamięta i zaprasza do zabawy zarówno Uczniów, jak i Nauczycieli oraz Rodziców! Podobno worek z prezentami zawiera książki z autografem i atrakcyjne gadżety!

Zapraszamy do zapisów na stronie: https://dyktanda.pl/dyktando-mikolajkowe-2023

Udział jest bezpłatny! Do wygrania m.in. najnowsza książka Ludwika Sobolewskiego, byłego prezesa Giełd Papierów Wartościowych w Warszawie i w Bukareszcie. “Po prostu to zrobić” to lektura, po którą chętnie sięgnie każdy z domowników. Opowiada o życiu na kanwie podróży. Autor zabiera nas w tak skrajnie różne i na swój sposób fascynujące miejsca jak wielka metropolia, dżungla czy pustynia. Książka Ludwika Sobolewskiego będzie świetnym towarzyszem długich, zimowych wieczorów.

Z poważaniem,
Zespół Dyktanda.pl

Spotkanie z KPP i PPIS

23 listopada 2023 roku uczniowie klas pierwszych Technikum i Branżowej szkoły I stopnia spotkali się z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji i Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Bielsku Podlaskim. Pani Sylwia Bagniuk uświadomiła młodzież na czym polega odpowiedzialność karna nieletnich i jakie stosuje się wobec nich środki przewidziane w ustawie o postępowaniu w sprawach nieletnich. Odpowiedzialność karna nieletnich i szeroko rozumiane bezpieczeństwo to niezwykle ważne tematy, dlatego zależy nam, aby każdy młody człowiek posiadał niezbędną wiedzę i mógł stosować ją w codziennym życiu.

Natomiast panie Elżbieta Gołąbiecka i Małgorzata Zajdych zapoznały uczniów z tematem „Szkodliwość palenia tytoniu – Nie pal! Jeśli palisz, przestań!”. Chętne osoby po wysłuchaniu części teoretycznej mogli praktycznie sprawdzić zawartość tlenku węgla w wydychanym powietrzu za pomocą urządzenia smokolizer. Palący człowiek wchłania w siebie ponad 4000 szkodliwych substancji, których nie można wykryć. Przeprowadzone badanie uświadamiało uczniom jakie zagrożenie niesie za sobą palenie tytoniu. To było ciekawe doświadczenie dla młodzieży a zdobyta wiedza pomoże im zrozumieć szkodliwość palenia papierosów i e-papierosów.

Tutaj kilka zdjęć

opr. pedagog szkolny Barbara Szymoniuk

Co roku 1 grudnia świat jednoczy się, aby okazać wsparcie osobom żyjącym z HIV i chorym na AIDS. Symbolem tego dnia jest Czerwona Kokardka. W naszym kraju, według danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH – Państwowego Instytutu Badawczego, od wdrożenia badań w 1985 r. do 31 grudnia 2021 r. zakażenie HIV stwierdzono u 27 552 osób. Ogółem odnotowano 3 868 zachorowań na AIDS. Zmarło 1448 chorych. W połowie listopada 2022 r. leczeniem ARV w Polsce objętych było ok. 18 tys. pacjentów, w tym 181 dzieci. Leczenie jest prowadzone i finansowane w ramach Rządowego Programu Polityki Zdrowotnej pn. „Leczenie antyretrowirusowe osób żyjących z wirusem HIV w Polsce na lata 2022– 2026”.

TELEFON ZAUFANIA HIV/AIDS
800 888 448*

czynny we wszystkie dni robocze w godzinach 9.00 – 21.00
oraz w weekendy całodobowo
*połączenie bezpłatne

Zebranie rodziców

Zebranie rodziców odbędzie się 13 grudnia 2023 r. o godzinie 16:30 w auli szkolnej.

UWAGA! Z przyczyn losowych terminy zebrań w klasie 1 WZ i 2 RW uległy zmianie.

Tutaj szczegółowy, aktualny harmonogram zebrania

------

TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ

28 listopada szkole odbył się międzyklasowy turniej siatkówki. Do rywalizacji zgłosiło się aż 96 uczniów z 12 klas. Po wielu bardzo wyrównanych spotkaniach do grupy mistrzowskiej awansowali zawodnicy klasy 5TAp, 4TA oraz 4TB/TS. Na tym etapie każdy set był decydujący, rywalizację rozpoczęła klasa 5 TA przekonująco pokonując klasę 4TB/TS (2:0). Decydującym spotkaniem okazała się rywalizacja 5TAp i 4TA. Tegoroczni maturzyści po zwycięstwie w pierwszym secie na wyciągnięcie ręki mieli zwycięstwo w całym turnieju. Jednak inną wizję końca meczu mieli ich młodsi koledzy. Szli jak burza po zwycięstwo w bardzo zaciętym drugim secie. W tie-breaku po świetnym początku (prowadzenie 4:0) wygrani z parkietu schodzili zawodnicy z czwartej klasy. W ostatnim spotkaniu będący na fali zawodnicy z klasy 4TA pewnie pokonali swoich kolegów z klasy 4TB/TS (2:0). Na zakończenie rozgrywek Pani Dyrektor wręczyła pamiątkowe puchary kapitanom drużyn:

🥇4TA
🥈5TAp
🥉4TB/TS

Pamiątkowymi dyplomami i piłkami zostali nagrodzeni wyróżniający się zawodnicy turnieju:
Najlepszy zagrywający: Damian Charytonowicz (4TA)
Najlepszy atakujący: Mateusz Chilkiewicz (5TAp)
Najlepszy rozgrywający: Dmytro Heliuta (4TB/TS)
Najlepszy przyjmujący: Marcin Weremczuk (4TA)

Turniej odbył się w ramach projektu "Młodzieżowe Podlaskie Lokalnie" dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022-2033. Program został objęty patronatem Pełnomocnika Rządu ds. polityki młodzieżowej

Tutaj kilka zdjęć

Wybory Zarządu SU

22 listopada odbyły się wybory do zarządu samorządu uczniowskiego. Każdy uczeń oddał swój głos na karcie wyborczej na jednego z kandydatów:

 1. Maciej Osmólski kl. 2Ta
 2. Jakub Chomko kl. 2Tb
 3. Rafał Gołębiecki kl. 3Ts
 4. Krystian Krystosiuk kl. 2Tb
 5. Klaudia Kamińska kl. 2Ta
 6. Dominika Plisiuk kl. 1 Ta
 7. Bartosz Puchalski kl. 2Tb
 8. Karol Niewiarowski kl. 4Ts

W wyniku głosowania wyłonił się skład Zarządu Samorządu Uczniowskiego:

 1. Karol Niewiarowski - przewodniczący SU (63 gł.)
 2. Rafał Gołębiecki - zastępca przewodniczącego SU (60 gł.)
 3. Jakub Chomko - sekretarz SU (33 gł)
 4. Maciej Osmólski - zastępca sekretarza SU (31 gł)

Nad prawidłowym przebiegiem głosowania nadzór sprawowali opiekunowie Samorządu Uczniowskiego p. Agnieszka Sawko i p. Łukasz Lewandowski oraz powołana wcześniej Komisja Wyborcza, w skłas której weszli: Jan Sawczuk kl. 2Tb, Weronika Wińska kl. 3Ta i Karolina Popik kl. 4Ta.

NOWEMU ZARZĄDOWI SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO SERDECZNIE GRATULUJEMY!

21 listopada nasi uczniowie wzięli udział w szkoleniu z wystąpień publicznych oraz storytellingu przeprowadzonym przez Pana Mirosława Urbana. Podczas szkolenia nasza młodzież poznawała zasady prowadzenia wystąpień publicznych m.in. zwracając uwagę na mowę ciała. W drugiej części, praktycznej, dotychczasowi odbiorcy spróbowali swoich sił prezentując swoje historie, szukając w nich morału oraz elementów mogących potwierdzać ich zalety podczas rozmów o pracę.

Zajęcia odbyły się w ramach projektu "MŁODZIEŻOWE PODLASKIE LOKALNIE" dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022-2033.

Stawiamy na rozwój naszych uczniów!

Tutaj kilka zdjęć

opr. Agnieszka Sawko

Blue Dolphin

20 listopada firma @bluedolphintapes odwiedziła naszą szkołę. Specjaliści p. Sebastian Bielas - doradca oraz p. Andrzej Modrzejewski poprowadzili szkolenie dla naszych uczniów z klas: 3TA, 4 TA, 5TAp oraz 2RW. Firma specjalizuje się w produkcji taśm malarskim i specjalistycznych, wałków oraz pędzli malarskich, folii i osłon. W tym roku Blue Dolphin zdobyli tytuł Złotej Budowlanej Marki Roku 2023. Oznacza to, że dostarczają produkty najwyższej jakości, które cieszą się wielkim uznaniem wśród profesjonalistów.

Pierwsza część szkolenia była typowo wprowadzająca w produkty firmy. Uczniowie poznali zalety każdego produktu. W czasie spotkania uczniom zadawano rozmaite pytania, za odpowiedzi otrzymali drobne nagrody. W kolejnej części panowie od strony praktycznej wykorzystali swoje narzędzia, które mieli okazję wypróbować nasi uczniowie. Pan Sebastian uświadomił młodych zawodowców, że stawianie w przyszłości na dobre narzędzia zaoszczędzi im kłopotu, pieniędzy i czasu w wykonywanej przez nich pracy. Dodatkowo pokazał, że posługiwanie się profesjonalnym sprzętem bardzo dobrze wpływa na wizerunek fachowca.

Nasi uczniowie po raz kolejny uczestniczyli w świetnym szkoleniu. Mamy nadzieję, że firma Blue Dolphin nie zakończy z nami współpracy i odwiedzi naszą szkołę w przyszłości ponownie.

Tutaj kilka zdjęć

opr. Agnieszka Sawko

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu obchodzony jest w trzeci czwartek listopada . W roku 2023 dzień ten przypada na 16 listopada. Pomysł zrodził się w USA w Californii, gdzie w 1974 roku zachęcono ponad milion palaczy do odstawienia papierosów na jeden dzień. Oczywiście 24 godziny nie wystarczą – mają jedynie zachęcić do całkowitego porzucenia nałogu. Z czasem do walki z tytoniem dołączył cały świat. Na całym świecie tytoń zabija ponad 5 milionów osób każdego roku – w tym ponad 600 tysięcy osób, które palą biernie, wdychając dym osób palących w najbliższym otoczeniu.

Czytaj dalej

Honorowe krwiodawstwo

15.11 2023r. po raz kolejny przy naszej szkole zaparkował mobilny punkt poboru krwi. Akcja zbiórki krwi została przeprowadzona przez Szkolne Koło PCK i HDK przy współpracy z RCKiK w Białymstoku. Akcja odbyła się pod hasłem "Oddając krew ratujesz życie" Jak zawsze, do oddania krwi była chętna duża grupa wolontariuszy. Większość uczniów oddała krew po raz pierwszy. Wielu z nich, mimo młodego wieku, ma legitymację honorowego dawcy i może pochwalić się już "czwartą pieczątką". „Krwiobus” to świetny pomysł aby pomagać innym.

Tutaj kilka zdjęć

ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH, ŚWIĘTO SZKOŁY

Tutaj kilka zdjęć

Konkurs "Kwiaty dla Marszałka"

Konkurs na projekt zagospodarowania terenu w otoczeniu obelisku z wizerunkiem Marszałka Józefa Klemensa Piłsudskiego został rozstrzygnięty. Komisja konkursowa wyłoniła dwie najlepsze prace z których powstał jeden spójny projekt. Zwycięzcami konkursu zostali: Maciej Nocoń z klasy I RW oraz Maciej Hryniewicki z klasy III WZ. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. W tym miejscu składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w realizacje projektu oraz uczestnikom konkursu. Z pomocą uczniów klasy II TA krokusy zostały posadzone.

Tutaj kilka zdjęć

ZGŁOŚ SWÓJ ZESPÓŁ KLASOWY

Zapisy u p. Łukasza Lewandowskiego

GROHE TRAINING ACADEMY

7 listopada uczniowie klas IITa i IITb w ramach GROHE TRAINING ACADEMY mieli okazję zapoznać się z produktami firmy. Firma GROHE to nie tylko uznany na światowym producent armatury i urządzeń sanitarnych, cieszących się uznaniem na rynku. To także troska o jakość i niezawodne działanie, która idzie w parze z pełną świadomością wszystkich potrzeb klientów oraz instalatorów. Troszcząc się o jeden z najcenniejszych zasobów, jakim jest woda, marka GROHE dąży do osiągnięcia najwyższego poziomu zrównoważonego rozwoju, który jest jednym z fundamentów jej działania, obok jakości, technologii i designu. Przynosi to korzyści zarówno naszej planecie, jak i społeczeństwu. Dążenie do przyszłości wolnej od plastikowych odpadów i zmniejszenie ilości tworzyw sztucznych w zbiornikach wodnych jest jedną z wielu misji, których podjęła się firma GROHE. Dzięki współpracy z Everwave, organizacją non-profit, która obecnie opracowuje innowacyjną technologię oczyszczającą rzeki, firma GROHE pracuje nad usunięciem plastiku z rzek i oceanów.

Tutaj kilka zdjęć

XV Konurs Pieśni Patriotycznej

Z okazji 105 rocznicy odzyskania niepodległości przez państwo polskie, 6 listopada odbył się w naszej szkole XV Konkurs Pieśni Patriotycznej Szkół Powiatu Bielskiego. Honorowy patronat Konkursu objął Starosta Bielski dr inż. Sławomir Jerzy Snarski. W konkursie uczestniczyło 11 wykonawców z 6 szkół.

Tutaj wyniki konkursu

Tutaj kilka zdjęć

Wyjazd do Supraśla

27 października 2023 r. udaliśmy się na wyjazd modlitewno-integracyjny do Monasteru Zwiastowania NMP w Supraślu. Kierownikiem wycieczki był ks. Mirosław Świderski, a opiekunem dodatkowym była pedagog szkolna- Barbara Szymoniuk. W wyjeździe wzięło udział 27 uczniów z I i II klasy technikum oraz IIwz.

W drodze do Supraśla zajechaliśmy do Katedry p.w. św Mikołaja w Białymstoku, aby pokłonić się relikwiom św. Męczennika Młodzieńca Gabriela.

Po obiektach monasteru oprowadził nas hierodiakon Piotr. Na miejscu odprawiliśmy molebien w intencji wszystkich uczniów, pracowników i Dyrekcji Zespołu Szkół nr 1 im. Marszałka Józefa Klemensa Piłsudskiego w Bielsku Podlaskim. Udaliśmy się także do krypty, w której spoczywa tragicznie poległy w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem abp Miron, Prawosławny Ordynariusz Wojska Polskiego. Mieści się tam również Izba Pamięci ś.p.abpa Mirona.

W drodze powrotnej zajechaliśmy do cerkwi pw. Hagii Sofii Mądrości Bożej w Białymstoku oraz do Monasteru żeńskiego Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy w Zwierkach. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni ze zorganizowanego wyjazdu.

Tutaj kilka zdjęć

opr. ks. Mirosław Świderski

Warsztaty rozwojowe

Pobierz ulotkę informacyjną

Bezpieczeństwo na drogach

25 października 2023 Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego podinsp. Leszek Krawiec i starszy sierżant Monika Niewiarowska z KPP w Bielsku Podlaskim spotkali się z naszą młodzieżą klas III Technikum i Branżowej Szkoły I Stopnia w ramach kampanii pod nazwą "Przeciw Pijanym Kierowcom".

Celem spotkania było uświadomienie uczniom negatywnych skutków jazdy pod wpływem alkoholu oraz poprawy bezpieczeństwa na drogach. Uczniowie w trakcie spotkania mogli założyć alkogogle i narkogogle aby przekonać się, jak ograniczone jest widzenie i reakcje osoby nietrzeźwej czy będącej pod wpływem narkotyków. Mundurowi przypomnieli młodzieży przepisy dotyczące bezpiecznego poruszania się pieszych oraz o obowiązku korzystania z elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym. Młodzież z zainteresowaniem wysłuchała prelekcji. Na koniec wszyscy chętni mogli zaopatrzyć się w materiały informacyjne dotyczące poruszanych tematów, a także opaski odblaskowe.

Pobierz ulotki informacyjne

Tutaj kilka zdjęć

opr. Pedagog Barbara Szymoniuk

Otrzęsiny klas pierwszych

Tutaj kilka zdjęć

Handel ludźmi jest przestępstwem charakteryzującym się wielością działań i różnorodnością form wykorzystania. Istotą przestępstwa handlu ludźmi jest zniewolenie i wykorzystanie osób w celu osiągnięcia korzyści. Jego ofiary doświadczają różnych form przemocy, a traumatyczne doświadczenie pozbawienia wolności i wykorzystania często skutkuje trwającymi jeszcze po jego zakończeniu urazami psychicznymi. Grupą szczególnie narażoną na wykorzystanie są ludzie młodzi. Otwartość świata, realnego państw Unii Europejskiej i wirtualnego, a także migracja osób z terenów objętych działaniami wojennymi na Ukrainie, generuje sytuacje, w których dzieci i młodzież stają się potencjalnymi ofiarami handlu ludźmi. Z racji wieku młodzi ludzie często nie posiadają umiejętności dostrzeżenia zagrożenia przestępstwem handlu ludźmi. Propozycje pracy niezależne od posiadanych kwalifikacji, w tym informacje zamieszczane w Internecie, mogą być werbowaniem osób m.in. do pracy przymusowej, żebractwa, zniewolenia fizycznego, kradzieży danych osobowych. Bądźmy ostrożni w podejmowaniu decyzji związanych z pracą za granicą, korzystajmy ze źródeł znanych.

Na stronie internetowej www.handelludzmi.eu znajdują się informacje dotyczące zjawiska handlu ludźmi, jak również materiały informacyjne i edukacyjne.

Dzień Edukacji Narodowej

Tutaj kilka zdjęć

Prefbet Śniadowo

10 października 2023 r. na zaproszenie firmy PREFBET Śniadowo 28 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w wycieczce dydaktyczno-krajoznawczej do Śniadowa – czołowego producenta najwyższej jakości betonu komórkowego oraz wyrobów betonowych. Wyjazd zorganizowany był dla uczniów klas 2 TB, 3 TB oraz 2 RW pod kierownictwem Pana Wicedyrektora ds. PCKZ Zbigniewa Hryniewickiego. Opiekunami, którzy podczas wyjazdu sprawowali pieczę byli: Pan Zbigniew Misiuk – nauczyciel praktycznej nauki zawodu oraz Pan Andrzej Cetra – instruktor praktycznej nauki zawodu w firmie Danwood, współpracującej z naszą szkołą.

Głównym celem wyjazdu było zapoznanie młodzieży z procesem produkcji materiałów budowlanych oraz zdobycie przydatnej wiedzy na temat działalności zakładu w przemyśle prefabrykacji betonowej w Polsce.

Uczniowie zostali ugoszczeni pączkiem i napojem oraz pamiątkową czapką z logo firmy.

opr. Zbigniew Hryniewicki

Wyjazd do Odrynek

29 września 2023r. odbył się wyjazd modlitewno-integracyjny do skitu-pustelni w Odrynkach. Kierownikiem wycieczki był ks. Mirosław Świderski, a opiekunem dodatkowym była pedagog szkolna Barbara Szymoniuk. W wyjeździe wzięło udział 43 uczniów z klas: 5TAp tech, 2TA tech,2 TB tech, 2 TS tech, 2TM tech, 1TA tech, 1TB tech i 1TS tech. Po drodze zajechaliśmy do cerkwi pod wezwaniem Wniebowstąpienia Pańskiego w Klejnikach w której odprawiliśmy skrócony molebien. Następnie zajechaliśmy do cerkwi parafialnej w Narwi, po której prowadził nas tamtejszy proboszcz ks. mitrat Michał Dudicz. Również w samych Odrynkach, w skicie odprawiliśmy nabożeństwo w intencji wszystkich uczniów, pracowników i Dyrekcji Zespołu Szkół nr 1 im. Marszałka Józefa Klemensa Piłsudskiego w Bielsku Podlaskim. Po skicie oprowadził nas hierodiakon Augustyn, opowiadając o historii powstania skitu. Założycielem skitu był nieżyjący już mnich pustelnik archimandryta Gabriel, leczący za życia ziołami. W drodze powrotnej zajechaliśmy do miejscowości Miękisze, w której jest cudowne źródełko, z którego każdy uczestnik wyjazdu mógł napić się wody. wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni z zorganizowanego wyjazdu.

Tutaj kilka zdjęć

opr. ks. Mirosław Świderski

Dzień Budowlańca

25 września obchodziliśmy Dzień Budowlańca. Z tej okazji nauczyciele przedmiotów budowlanych zorganizowali naszym uczniom konkurs o tytuł Mistrza Budownictwa. W humorystycznych konkurencjach, które nie tylko wyzwoliły ducha walki, ale i zintegrowały społeczność uczniowską zwyciężyła klasa 4 TA 👍Gratulacje!!! Sami zobaczcie jak świetni się bawiliśmy 😉 Przy tej okazji składamy również najserdeczniejsze życzenia współpracującym z nami firmom budowlanym - Danwood Praca i Unihouse S.A. - budownictwo modułowe w technologii drewnianej. Jesteście bardzo ważną częścią naszej szkolnej codzienności

Turniej piłki nożnej26 września reprezentacje 12 naszych klas zmierzyły się w turnieju piłki nożnej o puchar Dyrektora Szkoły zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski pod opieką Pani Agnieszki Sawko i Pana Łukasz Lewandowskiego. Po zaciętej rywalizacji w grupach najlepsza ósemka spotkała się meczach ćwierćfinałowych z których zwycięsko wyszły klasy IITB/TM/TS; ITB/TS; IIRW; IITA. Po bardzo wyrównanych spotkaniach półfinałowych o zwycięstwo zmierzyć się miały klasy IITB/TM/TS oraz klasa IIRW, zaś o trzecie miejsce zagrała klasa ITB/TS oraz IITA. Do wyłonienia zwycięzcy meczu o 3 miejsce niezbędne okazały się rzuty karne z których lepsza okazała się klasa ITB/TS. Poziom meczu finałowego zgodnie z oczekiwaniami stał na bardzo wysokim poziomie, do przerwy klasy IITB/TM/TS prowadziła tylko 1-0 i ostateczne rozstrzygnięcie było kwestią otwartą, jednak w drugiej połowie swoją dominację potwierdzili nasi nowi mistrzowie strzelając dwie kolejne bramki. Królem strzelców rozgrywek został Jakub Chomko (IITB/TM/TS) zdobywając w 5 spotkaniach 8 bramek. Najlepszym zawodnikiem Olaf Klimczuk (IIRW), który wspólnie z Najlepszym bramkarzem Patrykiem Łoszakiewiczem (IIRW) wprowadzili swoją drużynę do finału! Gratulujemy i dziękujemy za udział wszystkim zawodnikom oraz licznym kibicom którzy wspólnie z wychowawcami wspierali swoich kolegów na boisku!

Tutaj kilka zdjęć

Zebranie rodziców

Dyrekcja i nauczyciele Zespołu Szkół nr 1 im. Marszałka Józefa Klemensa Piłsudskiego w Bielsku Podlaskim zapraszają rodziców na zebranie, które odbędzie się 14.09.2023r. (czwartek) o godzinie 16:30 w auli szkolnej. Po spotkaniu ogólnym odbędą się spotkania z wychowawcami klas.

Tutaj harmonogram zebrań klasowych.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/24

4 września (poniedziałek) o godz. 9:00 w hali sportowej.

Tutaj szczegółówy harmonogram

Egzamin maturalny w sesji poprawkowej 2023

Harmonogram egzaminów maturalnych w sesji poprawkowej 2023

Zakończenie roku szkolnego 2022/23

Tutaj kilka zdjęć

Szkolny Dzień Sportu

Z okazji Dnia Dziecka odbył się w naszej szkole Dzień Sportu. Rywalizacja obejmowała test wiedzy z zakresu sportu, w którym I miejsce zdobyła klasa 1 RW, II miejsce klasa 1 TA, a III miejsce klasa 1 TB/TS/TM. Odbyły się również szkolne rozgrywki w piłkę siatkową, koszykówkę, piłkę nożną, gry planszowe i integracyjne zabawy sportowe. W każdej kategorii został wyłoniony najlepszy zawodnik. Mistrzem piłki siatkowej został Paweł Pieczyński z klasy 1 TA, mistrzem piłki nożnej Filip Zimnoch z klasy 3 TA, mistrzem koszykówki Kamil Niewiński z klasy 1 WZ, mistrzem gier planszowych Filip Woiński z klasy 1 WZ a najlepszym zawodnikiem w grach integracyjnych okazał się Patryk Czerkowski z klasy 1 MK. Wszystkim naszym uczniom gratulujemy świetnej zabawy i składamy najserdeczniejsze życzenia w Dniu Dziecka.

Tutaj kilka zdjęć

POWIATOWY KONKURS Z WIEDZY PRAWNEJ

31 maja 2023 roku w I LO im. T. Kościuszki w Bielsku Podlaskim odbył się POWIATOWY KONKURS Z WIEDZY PRAWNEJ. Organizatorem była Fundacja rozwoju i wsparcia PASIEKA z Rzeszowa pod patronatem Starosty Powiatu Bielskiego.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas pierwszych Technikum: Paweł Sawicki, Maciej Osmólski, Kacper Niewiński i Jakub Chomko. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne nagrody rzeczowe ufundowane przez Powiat Bielski.

Tutaj kilka zdjęć

opr. Barbara Szymoniuk

I miejsce w konkursie "Muruj z PREFBETEM" dla naszego ucznia

24 maja br. w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 4 w Łomży odbyła się trzynasta edycja konkursu budowlanego „Muruj z Prefbetem”. Współorganizatorem i głównym sponsorem była firma Prefbet Śniadowo. Uczeń naszej szkoły, klasy III TB Technik budownictwa Marek Wysocki zajął I miejsce w konkursie. Celem konkursu było zapoznanie z technologią murowania ścian z bloczków gazobetonowych produkowanych przez sponsora konkursu firmę PREFBET Śniadowo. Do placówki przybyli uczniowie z zaprzyjaźnionych szkół budowlanych. W tym roku w konkursie uczestniczyło pięć szkół. Oprócz naszego Zespołu Szkół nr 1 im. Marsz. J.K. Piłsudskiego w Bielsku Podlaskim w konkursie brały udział: Zespół Szkół Zawodowych Nr 5 w Białymstoku, Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 w Ostrołęce, Centrum Kształcenia Zawodowego w Ełku, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 4 w Łomży . Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów. Pierwszym etapem konkursu był test wiedzy i umiejętności budowlanych. Następnie uczestnicy rywalizowali w praktycznej części konkursu. I miejsce w murowaniu zajął Marek Wysocki, uczeń klasy III Technik budownictwa. Konkurs był doskonałą okazją do spotkania i wymiany doświadczeń pomiędzy nauczycielami i uczniami ze szkół o profilu budowlanym. Gratulujemy uczniom i opiekunowi, życzymy dalszych sukcesów.

Zebranie rodziców

Dyrekcja i nauczyciele Zespołu Szkół nr 1 im. Marszałka Józefa Klemensa Piłsudskiego w Bielsku Podlaskim zapraszają rodziców na zebranie, które odbędzie się 23.05.2023r. (wtorek) o godzinie 16.30 w auli szkolnej. Poniżej harmonogram spotkań z wychowawcami klas.

Tutaj harmonogram zebrań klasowych.

Czytanie jest THE BEST !

Z przyjemnością informujemy, że uczennica klasy IV TAp Zuzanna Sawicka otrzymała nagrodę w konkursie plastycznym Czytanie jest THE BEST !, organizowanym przez Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich, Fundację Sąsiedzi oraz Szkołę Podstawową nr 43 w Białymstoku. Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce w czasie Festiwalu literackiego Na pograniczu kultur, który odbył się w ramach X Międzynarodowych Targów Książki w Białymstoku.

Serdecznie gratulujemy!

Opracowała: Monika Dąbrowska

68. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

27 kwietnia 2023 roku w Bielskim Domu Kultury odbyły się powiatowe eliminacje 68. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, w których nasza uczennic Weronika Wasilewska zdobyła nagrodę w Turnieju Poezji Śpiewanej i została nominowana do konkursu wojewódzkiego. Serdecznie gratulujemy.

Opracowała: Monika Dąbrowska-Bolesta

Paintball

20 kwietnia 2023 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w rozgrywkach paintballowych. W czasie gry zespołowej uczyli się szacunku do przeciwnika, zasad fair play oraz współpracy w grupie i komunikacji. Zabawa w dość niekonwencjonalny sposób pozwala uczniom poznać zasady zdrowej rywalizacji. Po rozgrywkach uczniowie miło spędzili czas przy ognisku i kiełbaskach.

Tutaj kilka zdjęć

Sprzątamy dla Polski 2023

21 kwietnia 2023 roku klasy 2Ta i 3ta pod opieką wychowawców uczestniczyły w akcji "Sprzątamy dla Polski". Celem akcji jest troska o środowisko naturalne oraz kształtowanie postaw odpowiedzialności za wspólne dobro. W ramach naszych działań sprzątaliśmy pobliski park.

Tutaj kilka zdjęć

KONKURS FOTOGRAFICZNY ROZSTRZYGNIĘTY

Drodzy Ósmoklasiści! Serdecznie zapraszamy do nas!

------------

Akcja „Bielskie drogi bez promili”

Nigdy nie wsiadam za kierownicę po spożyciu alkoholu to główna myśl, jaka towarzyszyła w dniu 27.03.2023 uczniom Zespołu Szkół nr 1 im. J. K. Piłsudskiego w Bielsku Podlaskim w ramach projektu profilaktyczno-edukacyjnego „Bielskie drogi bez promili”. Młodzież klas II TA/TB/TS, III TB/TS i IV TAp technikum wzięła udział w kampanii społecznej organizowanej przez fundację PRODRIVER z Tarnowa i Urząd Miasta Bielsk Podlaski.

Przedstawiciele fundacji zaprezentowali symulatory jazdy, dachowania, slalomu w alkogoglach, laboratorium badań psychotechnicznych oraz wystawę ukazującą skutki jazdy po alkoholu wraz z wystawą motoryzacyjną. Uczniowie mogli skorzystać z urządzeń oraz dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego, także funkcjonowania ludzkiego organizmu podczas prowadzenia pojazdu mechanicznego.

Akcja cieszyła się zainteresowaniem wśród naszych uczniów. Fundacji PRODRIVER serdecznie dziękujemy za organizację zajęć.

Tutaj kilka zdjęć

opr.: Barbara Szymoniuk

Finaliści XII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników 2023

Uczniowie naszej szkoły Piotr SilwoniukSebastian Klepacki zostali finalistami XII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników w kategorii „Młody Mechanik Motocyklowy”.

Eliminacje półfinałowe XII Mistrzostw Mechaników kwalifikujące do udziału w finale, odbyły się w formie testów online 10 marca 2023r., w których wystartowało ponad 10500 uczniów szkół branży motoryzacyjnej z całego kraju.

Zmagania finałowe z zakresu wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych zostaną rozegrane w Poznaniu w dniach 30 marca – 2 kwietnia podczas największych i najbardziej prestiżowych w Europie Środkowo - Wschodniej targów motoryzacyjnych „POZNAŃ MOTOR SHOW 2023”.

Tutaj lista finalistów

opr.: Krzysztof Pietrzykowski

Konkurs fotograficzny

Serdecznie zapraszamy uczniów Zespołu Szkół nr 1 im. Marszałka Józefa Klemensa Piłsudskiego do udziału w konkursie fotograficznym "Bioróżnorodność Podlasia" odbywającym się z okazji Dnia Ziemi.

Tutaj szczegóły konkursu
Pobierz kartę zgłoszenia

------------

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych uczniowie naszej szkoły wzięli udział w biegu Wilczym Tropem. Przed rywalizacją sportową uczniowie uczestniczyli w krótkiej prelekcji przedstawiającej ideę biegu, zarys historii Żołnierzy Wyklętych oraz sylwetkę Witolda Pileckiego - jednego z najwybitniejszych przedstawicieli tej grupy. Po ukończonych zawodach najszybsi uczniowie w swoich rocznikach odebrali medale i nagrody z rąk Dyrekcji.

Tutaj kilka zdjęć

AKADEMIA MŁODEGO TECHNIKA

Dyrekcja i nauczyciele Zespołu Szkół nr 1 im. Marszałka Józefa Klemensa Piłsudskiego w Bielsku Podlaskim wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodzieży stojącej przed wyborem nowej szkoły, ponownie zaprasza uczniów klas ósmych szkoły podstawowej zainteresowanych kształceniem zawodowym w technikum lub branżowej szkole I stopnia do udziału w warsztatach pt.: "Akademia Młodego Technika".

Warsztaty odbywać będą się od marca do czerwca 2023 r. w naszej szkole według ustalonego harmonogramu dla poszczególnych branży zawodowych. Udział w warsztatach pomoże uczniom w wyborze odpowiedniego kierunku kształcenia oraz poszerzy ich zainteresowania zawodowe z danej branży.

Więcej informacji oraz harmonogram tutaj (pdf) lub telefonicznie: 85 833 26 98 wewn. 21 lub 509 189 560.

Dokumenty do pobrania:

Regulamin
Formularz zgłoszeniowy

Zebranie rodziców

W imieniu Dyrekcji i nauczycieli Zespołu Szkół nr 1 im. Marszałka Józefa Klemensa Piłsudskiego w Bielsku Podlaskim zapraszamy na zebranie rodziców, które odbędzie się 20.01.2023r. (piątek) według poniższego harmonogramu.

Tutaj harmonogram zebrań klasowych (pdf).

------------

Szkolenie Kreiser

13 grudnia 2022 r. gościliśmy w szkole przedstawiciela firmy Kreisel, który przeprowadził szkolenie teoretyczne i praktyczne dla naszych uczniów. W szkoleniu brały udział klasa II TA.

Firma KREISEL należy do czołowych producentów materiałów budowlanych w Polsce. Oferuje bogatą gamę wysokogatunkowych, nowoczesnych materiałów budowlanych, umożliwiających budowę, remont i dekorację mieszkań, domów i biur. Prowadzący szkolenie p. Dariusz Grzywacz omówił niektóre z nich m.in.: zaprawy klejące, tynki zewnętrzne i wewnętrzne, gipsy, środki gruntujące i izolujące, wylewki samopoziomujące, zaprawy wyrównujące, czy zaprawy murarskie. Przybliżył naszym uczniom, na co zwracać uwagę przy doborze materiałów przy poszczególnych pracach wykończeniowych. Uświadomił, że obok wiedzy na temat produktów, równie istotna jest znajomość technologii.

W części praktycznej pokazane były techniki układania okładziny ściennej z płytek ceramicznych, wykończenia podłóg z płytek ceramicznych, a także wyrównywanie podłoża za pomocą wylewek samopoziomujących. Całemu szkoleniu towarzyszyła miła atmosfera, pomieszana z ciekawymi pytaniami od prowadzącego i nagrodami dla najbardziej aktywnych uczestników. Uczniowie bardzo efektywnie spędzili czas :)

opr: Agnieszka Sawko

Tutaj kilka zdjęć

Zajęcia profilaktyczne

Rozwój mediów elektronicznych oraz wzrost ich popularności wśród młodzieży powoduje rosnącą liczbę przypadków uzależnienia od komputera, Internetu, telefonu komórkowego i gier sieciowych. Młodzież w większości używa tych mediów w celu pogłębiania swojej wiedzy, komunikowania się a także spędzania czasu wolnego. Czasami zdarza się, że użytkowanie ich zaczyna mieć znamiona zachowań patologicznych (uzależnienia). Tak jest np. z Internetem.

14-15 grudnia uczniowie klas III i IV Technikum uczestniczyli w PROGRAMIE PROFILAKTYCZNYM "Komputer, Internet, Gry – nauka i zabawa czy uzależnienie". Program ten miał na celu zwrócenie uwagi młodzieży na ryzyko uzależnienia od mediów. Zajęcia prowadziła pani Grażyna Rutkowska z Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Bogucinie k. Poznania. Spotkanie odbyło się dzięki współpracy szkoły z Urzędem Miasta Bielsk Podlaski.

opr: Pedagog szkolny, Szymoniuk Barbara

Tutaj kilka zdjęć

Konkurs fotograficzny

Wydarzeniem, które zakończyło w naszej szkole obchody Roku Romantyzmu Polskiego był konkurs fotograficzny. Zadaniem uczniów było wykonanie zdjęć nawiązujących do epoki romantyzmu. Najczęściej ukazywana w nich została przyroda nie tylko jako tło, ale stanowiła również temat sam w sobie. Romantycy byli przekonani o istnieniu metafizycznej więzi między ludźmi a otaczającym światem, co również było widoczne w pracach młodzieży. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem i wyłonienie zwycięzców nie było łatwe.

Tutaj kilka zdjęć konkursowych

ROCZNICA ODZYSKANA NIEPODLEGŁOŚCI
ŚWIĘTO SZKOŁY

Szkoła do hymu 2022

Już kolejny raz przystąpiliśmy do akcji #SzkołaDoHymnu. W dniu 10.11.2022 r. uczniowie, nauczyciele i zaproszeni Goście odśpiewali Hymn Państwowy.

Dręczą Cię w szkole, biją na podwórku, boisz się wychodzić z domu? Stałeś się celem ataku w internecie, jest hejt na Ciebie, ktoś wpuścił do sieci Twoje kompromitujące zdjęcie? Zostałeś sam, pogubiłeś się w życiu, straciłeś przyjaciela, nie masz z kim pogadać?

Nie jesteś sam! Zadzwoń pod numer 800 12 12 12. To telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Możesz też napisać do ekspertów na czacie, który znajdziesz na stronie Rzecznika: www.brpd.gov.pl

Pobierz plakat informacyjny
Pobierz plakat informacyjny w języku ukraińskim

opr.: Barbara Szymoniuk

POWIATOWE OBCHODY DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

POWIATOWE OBCHODY DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

POWIATOWE OBCHODY DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

13 października 2022 r odbyły się w naszej szkole Powiatowe Obchody Dnia Edukacji Narodowej. Wśród zaproszonych gości byli m.in.: starosta bielski Sławomir Jerzy Snarski, wicestarosta Piotr Bożko, członkowie Rady Powiatu, naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Ochrony Zdrowia Starostwa Powiatowego Anatol Grzegorz Tymiński wraz z pracownikami, przedstawiciele duchowieństwa, Kuratorium Oświaty w Białymstoku, dyrektorzy i nauczyciele jednostek oświatowych prowadzonych przez Powiat Bielski oraz przedstawiciele firm współpracujących na co dzień ze szkołą.

Wkrótce zamieścimy relcję wideo.

Tutaj zdjęcia z uroczystości.

Z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez państwo polskie Zespół Szkół Nr 1 im. Marszałka Józefa Klemensa Piłsudskiego organizuje XIV Konkurs Pieśni Patriotycznej Szkół Powiatu Bielskiego.

Honorowy patronat Konkursu obejmuje STAROSTA BIELSKI dr inż. Sławomir Jerzy Snarski.

Celem konkursu jest:

 • rozbudzanie i pielęgnowanie patriotyzmu,
 • ocalenie od zapomnienia polskich pieśni patriotycznych (legionowych i żołnierskich),
 • uczczenie rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę,
 • rozbudzanie i rozwijanie aktywności muzycznej młodzieży.

Konkurs odbędzie się 7 listopada 2022 r. o godzinie 10:00 w Zespole Szkół Nr 1 w Bielsku Podlaskim, ul. Szkolna 12.

Zaproszenie na konkurs i regulamin

Pobierz formularz zgłoszeniowy

Wszelkich dodatkowych informacji udzielają: Ewa Dębicka, Łukasz Lewandowski.
tel. 85 833 26 98
e-mail: zsbielsk@webmedia.com.pl

Zebranie rodziców

Zebranie odbędzie się 15.09.2022r. (czwartek) o godzinie 16:30.

Tutaj harmonogram zebrań klasowych (pdf).

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Spotkanie ogólne – taras przed szkołą lub hala sportowa o godzinie 9:00.

Haronogram spotkań klasowych (pdf).

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

Tutaj kilka zdjęć

Młodzieżowa orkiestra dęta

Wakacyjny nabór do młodzieżowej orkiestry dętej

Zapraszamy młodzież chętną do korzystania z pobierania darmowych lekcji gry na instrumentach muzycznych. Preferowany wiek to 8-16 lat. Mile widziani są uczniowie lub absolwenci szkół muzycznych I stopnia.

 • Zajęcia powadzone przez dwóch doświadczonych instruktorów odbywać się będą w budynku Publicznego Centrum Kształcenia Zawodowego przy Zespole Szkół nr 1, ul Szkolna 12 w Bielsku Podlaskim w godzinach popołudniowych.
 • Szczegóły godzin zajęć oraz dni tygodnia ustala/konsultuje telefonicznie dyrygent lub instruktor orkiestry.
 • Zapisy w godz. 15:00-16:00 (oprócz sobót, niedziel oraz dni świątecznych) winny być poprzedzone kontaktem telefonicznym dyrygentem lub instruktorem muzyki.

Tutaj kilka zdjęć i krótkich filmów

Uwaga! Ilość zapisów może być ograniczona z uwagi na ewentualny brak instrumentów.

Telefon: 606 938 805 lun 793 284 635

Serdecznie zapraszamy

opr.: H. Adamiec

Egazaminy poprawkowe

Pobierz harmonogram egzaminów poprawkowych

DZIEŃ OTWARTY 2022

<

Rocznica śmierci naszego Patrona

Dziś przypada 87. rocznica śmierci Marszałka Józefa Klemensa Piłsudskiego - Patrona naszej szkoły. Był on wybitnym mężem stanu, współtwórcą odzyskania przez nasz kraj niepodległości w 1918 roku, pierwszym w historii Marszałkiem Polski oraz dwukrotnym Premierem Polski. Jego postać wywarła decydujący wpływ na kształt polityki wewnętrznej i zagranicznej II Rzeczpospolitej. Jego śmierć 12 maja 1935 roku poruszyła głęboko wszystkich Polaków. Pamiętając o tej ważnej dla nas rocznicy zapaliliśmy znicze pod pomnikiem poświęconym naszemu Patronowi.

Zmiany w rozładzie zajęć

Od 9 maja 2022 r. obowiązuje zmieniony rozkład zajęć - sprawdź!

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO MATURZYSTÓW 2022

Tutaj kilka zdjęć

Pobierz Szkolny informator maturalny 2022, w którym omówione są następujące zagadnienia:

 • Zasady bezpieczeństwa i ochrony osobistej
 • Harmonogram egzaminów maturalnych 2022
 • Materiały i przybory pomocnicze, z których mogą korzystać zdający w części pisemnej egzaminu maturalnego
 • Inne ważne informacje dot. egzaminu maturalnego

KONKURS FOTOGRAFICZNY ROZSTRZYGNIĘTY

GRUPA REKONSTRUKCJI HISTORYCZNEJ

13 kwietna nasi uczniowie mieli możliwość udziału w spotkaniu z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim oraz Grupą Rekonstrukcji Historycznej "Policja Państwowa '39" z Białegostoku. Tematem spotkania była historia Policji Państwowej okresu międzywojennego w obrazach i rekonstrukcji historycznej oraz prezentacja nowoczesnego sprzętu policyjnego. Serdecznie dziękujemy za żywą lekcję historii, zwłaszcza członkom grupy rekonstrukcyjnej, którzy podzielili się z nami swoją wiedzą o pasją 👏

Tutaj kilka zdjęć

DZIEŃ UCZNIA W DANWOOD

Dnia 7 kwietnia odbyła się IV edycja Olimpiady Budowlanej "DZIEŃ UCZNIA W DANWOOD". Z naszej szkoły uczestniczył uczeń klasy 3TAp – Jakub Ignatiuk. Konkurs został podzielony na dwa etapy. W pierwszym etapie zawodnicy mieli za zadanie wypełnić test. Natomiast drugi etap polegał na wykonaniu okładziny z płytek ceramicznych. Wzorem okładziny był znak firmowy Danwood. Poziom wśród uczniów był wysoki i bardzo wyrównany, o czym poinformowali ich organizatorzy olimpiady. Jakub zajął III miejsce! Gratulujemy!

Tutaj kilka zdjęć

opr. Agnieszka Sawko

Na początku Wielkiego Tygodnia zapraszamy Was na chwilę zadumy i rozważania wydarzeń, które są fundamentem chrześcijaństwa. Przed Wami Męka Jezusa Chrystusa według Świętego Jana w wykonaniu naszych uczniów.

TARGI EDUKACYJNO-ZAWODOWE

W dniu 7 kwietnia wzięliśmy udział w targach Edukacyjno-zawodowych organizowanych przez Białostocka Fundację Kształcenia Kadr w ramach projektu "Kompas pracy". Towarzyszyli nam nasi partnerzy - firmy Danwood i Unihouse. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie stoiska szkoły, a szczególnie naszej wspaniałej młodzieży, która godnie reprezentowała swoją szkołę 👍.

Tutaj kilka zdjęć

Serdecznie zapraszamy uczniów Zespołu Szkół nr 1 im. Marszałka Józefa Klemensa Piłsudskiego do udziału w konkursie fotograficznym z okazji Dnia Ziemi.

Więcej informacji i regulamin regulamin konkursu.

Pobierz kartę zgłoszenia do konkursu.

AKADEMIA MŁODEGO TECHNIKA

Dyrekcja i nauczyciele Zespołu Szkół nr 1 im. Marszałka Józefa Klemensa Piłsudskiego w Bielsku Podlaskim wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodzieży stojącej przed wyborem nowej szkoły, zaprasza uczniów klas ósmych szkoły podstawowej zainteresowanych kształceniem zawodowym w technikum lub branżowej szkole I stopnia do udziału w warsztatach pt.: "Akademia Młodego Technika".

Warsztaty odbywać będą się od marca do czerwca 2022r. w naszej szkole według ustalonego harmonogramu dla poszczególnych branży zawodowych. Udział w warsztatach pomoże uczniom w wyborze odpowiedniego kierunku kształcenia oraz poszerzy ich zainteresowania zawodowe z danej branży.

Więcej informacji oraz harmonogram tutaj (pdf) lub telefonicznie: 85 833 26 98 wewn. 21 lub 509 189 560.

Dokumenty do pobrania:

Regulamin
Formularz zgłoszeniowy
Klauzula informacyjna

Zebranie rodziców

W dniu 21 stycznia obędą się klasowe zebrania rodziców.

Więcej informacji oraz harmonogram zebrań tutaj (pdf).

Egzaminy zawodowe

Egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie odbędą się w dniach:

 • 10.01.2022, godz.13:00, kwalifikacja BD.21; MG.43 (egzamin praktyczny)
  * kalkulator prosty, ołowek, gumka, linijka, ekierka, temperówka, długopis czarny.
 • 11.01.2022, godzina 10:00 kwalifikacje BD.04, TG.03 (egzamin teoretyczny),
  11.01.2022, godzina 12:00 kwalifikacja BD,21 (egzamin teoretyczny).
  * kalkulator prosty, długopis czarny.

Na egzamin należy zgłosić się 15 minut wcześniej, zachowując zasady reżimu sanitarnego.
Egzamin odbędzie się w sali nr 10 budynku PCKZ (wejście od strony myjni samochodowej).

Życzymy wszystkim Wesołych Świąt!!!

Zebranie rodziców

W dniach od 6 do 8 grudnia obędą się klasowe zebrania rodziców.

Więcej informacji oraz harmonogram zebrań tutaj (pdf).

Światowy Szczyt Cyfrowy ONZ

Serdecznie zapraszamy do bezpłatnego udziału w Światowym Szczycie Cyfrowym ONZ – Forum Zarządzania Internetem IGF2021, którego gospodarzem będzie Polska. Spotkajmy się w dniach 6-10 grudnia w Katowicach – zarówno stacjonarnie jak i w formie zdalnej, aby wspólnie porozmawiać o możliwościach i wyzwaniach jakie stwarza przestrzeń cyfrowa.

Ważnym wydarzeniem w trakcie Forum będzie Młodzieżowy Szczyt IGF (Youth IGF). Podczas wydarzenia odbędzie się dyskusja na temat kluczowych tematów dotyczących zarządzania Internetem.

W Szczycie Cyfrowym może wziąć udział każdy, zarówno stacjonarnie – w Katowicach – jak i zdalnie, za pośrednictwem połączenia wideo. Wystarczy zarejestrować się na wydarzenie do dnia 1 grudnia. Zrób to już dziś za pośrednictwem następującego formularza:
https://cutt.ly/FormularzRejestracyjny.

Organizatorem Szczytu Cyfrowego IGF 2021 jest Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. Za koordynację wydarzenia odpowiada Krzysztof Szubert – pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. Europejskiej Polityki Cyfrowej. W skład stałego Komitetu Programowego polskiej edycji wydarzenia wchodzą przedstawiciele m.in. Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Urzędu Komunikacji Elektronicznej, Państwowego Instytutu Badawczego NASK, Centrum Cyfrowego oraz Instytutu Kościuszki.

Więcej informacji na oficjalnej stronie wydarzenia: https://cutt.ly/IGF2021.

Komunikat dyrektora szkoły (24.11.2021)

W związku z potwierdzonym przypadkiem COVID – 19 klasy 4 TA i 2 RW/WZ w dniach od 24 do 29 listopada 2021 r. (włącznie) realizuje zajęcia szkolne zdalnie według następujących zasad:
KLASA 2 RW/WZ:
- zajęcia ogólnokształcące i teoretyczne przedmioty zawodowe poprzez aplikację TEAMS,
- zajęcia praktyczne w formie zadań przesłanych przez instruktora praktycznej nauki zawodu poprzez dziennik elektroniczny Librus.

KLASA 4 TA:
- uczniowie nieobjęci kwarantanną uczą się stacjonarnie i przystępują do matury próbnej,
- uczniowie objęci kwarantanną uczą się zdalnie

Komunikat dyrektora szkoły (18.11.2021)

W związku z potwierdzonym przypadkiem COVID – 19 klasa 3 RWp w dniach od 18 do 26 listopada 2021 r. (włącznie) realizuje zajęcia szkolne zdalnie według następujących zasad:
- zajęcia ogólnokształcące i teoretyczne przedmioty zawodowe poprzez aplikację TEAMS,
- zajęcia praktyczne w formie zadań przesłanych przez instruktora praktycznej nauki zawodu poprzez dziennik elektroniczny Librus.

ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA

Co roku w trzeci czwartek listopada (18.11.2021r.) obchodzimy Światowy Dzień Rzucania Palenia.

Dzień ten, ma już ponad 40-letnią tradycję. Pomysł zrodził się w USA w Californii, gdzie w 1974 roku zachęcono ponad milion palaczy do odstawienia papierosów na jeden dzień. Każdy wypalony papieros kosztuje nas 11 minut z naszego życia, palacze żyją od 10 do 15 lat krócej. Trucizny papierosowe osłabiają nasz system odpornościowy organizmu. System immunologiczny potrzebuje pół roku, by dojść do siebie. A dopiero po roku od odstawienia palenia ryzyko zawału serca u palaczy spada o połowę. Trzeba aż 10 lat bez papierosów, by zmniejszyło się ryzyko zachorowania na raka płuc.

W wielu krajach – również w Polsce – wprowadza się współcześnie zakazy palenia w miejscach publicznych. Niestety, jak wskazuje badanie CBOS-u, zmiany te nie wpłynęły na zmniejszenie liczby palaczy. Zakazy odgórne odgrywają zwykle niewielką rolę – znacznie lepiej działa bowiem motywacja wewnętrzna, którą każdy powinien odnaleźć w sobie. Każdy palący, czyli co trzeci Polak. W tym roku informacje w zakresie profilaktyki tytoniowej opracowane są przez Ministerstwo Zdrowia pod hasłem "Planuję długie życie".

Więcej na stronie: https://planujedlugiezycie.pl/index.php/nowotwor-pluca.

opr.: Barbara Szymoniuk

Szkoła do hymnu

Już kolejny raz przystąpiliśmy do akcji #SzkołaDoHymnu. W dniu 10.11.2021r. o godzinie 11.11 uczniowie w grupach klasowych odśpiewali Hymn Państwowy.

Święto Szkoły

Tradycją naszej szkoły jest Święto Szkoły odbywające się w dniu poprzedzającym Narodowe Święto Niepodległości czyli 10 listopada połączone z uroczystym ślubowaniem klas pierwszych. W tym roku, z uwagi na stan pandemii, odbyło się ono nietypowo z zachowaniem reżimu sanitarnego, a uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły złożyli uczniowie klas pierwszych i drugich. Obchody Święta Szkoły połączone były również ze złożeniem wiązanki i zapaleniem zniczy pod pomnikiem znajdującym się na terenie szkoły poświęconym Marszałkowi Józefowi Klemensowi Piłsudskiemu – patronowi szkoły. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia części artystycznej przygotowanej przez naszych uczniów (poniżej) oraz fotorelacji z uroczystego ślubowania.

ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
ŚWIĘTO SZKOŁY

Komunikat dyrektora szkoły (29.10.2021)

W związku z potwierdzonym przypadkiem COVID – 19, klasy: 2 TB/TS w dniach od 29 października do 5 listopada 2021 r. włącznie realizują zajęcia szkolne zdalnie według następujących zasad:

KLASA 2 TB, KLASA 2TS:
- 29.10.2021 r. (piątek) - zajęcia ogólnokształcące i teoretyczne zawodowe zdalnie poprzez aplikację TEAMS,
- 1.11.2021 r. (poniedziałek) - Wszystkich Świętych - dzień wolny od zajęć,
- 2.11.2021 r. (wtorek) - zajęcia ogólnokształcące i teoretyczne zawodowe zdalnie poprzez aplikację TEAMS,
- 3.11.2021 r. (środa) - zajęcia ogólnokształcące i teoretyczne zawodowe zdalnie poprzez aplikację TEAMS,
- 4.11.2021 r. (czwartek) - zajęcia praktyczne zdalnie w formie zadań przesłanych przez instruktora praktycznej nauki zawodu poprzez dziennik elektroniczny Librus, zajęcia ogólnokształcące zdalnie poprzez aplikację TEAMS,
- 5.11.2021 r. (piątek) - zajęcia ogólnokształcące i teoretyczne zawodowe zdalnie poprzez aplikację TEAMS.

Szczegółowe informacje o uczniach poszczególnych klas objętych kwarantanną przekazane zostaną przez wychowawców oraz dostępne są na IKP na portalu pacjent.gov.pl.

Cyfrowa Gmina

Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski zaprasza uprawnione rodziny do udziału w programie „Cyfrowa Gmina - Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – Granty PPGR”. Wnioski można składać od 29 października do 3 listopada 2021 roku. W ramach programu będzie udzielana pomoc rodzinom popegeerowskim z dziećmi w zakresie dostępu do sprzętu komputerowego oraz internetu. Szczegóły są zamieszczone na stronie internetowej Urzędu Miasta Bielsk Podlaski.

Komunikat dyrektora szkoły (27.10.2021)

W związku z potwierdzonym przypadkiem COVID – 19, klasy: 3 Tag/Tsg w dniach od 27 października do 4 listopada 2021 r. włącznie realizują zajęcia szkolne zdalnie według następujących zasad:

KLASA 3 TAg:
- 27.10.2021 r. (środa) – zajęcia ogólnokształcące zdalnie poprzez aplikację TEAMS, zajęcia praktyczne zdalnie w formie zadań przesłanych przez instruktora praktycznej nauki zawodu poprzez dziennik elektroniczny Librus,
- 28.10.2021 r. (czwartek) – zajęcia ogólnokształcące zdalnie poprzez aplikację TEAMS,
- 29.10.2021 r. (piątek) – zajęcia ogólnokształcące zdalnie poprzez aplikację TEAMS.

KLASA 3 TSg:
- 27.10.2021 r. (środa) – zajęcia ogólnokształcące zdalnie poprzez aplikację TEAMS, zajęcia praktyczne zdalnie w formie zadań przesłanych przez instruktora praktycznej nauki zawodu poprzez dziennik elektroniczny Librus,
- 28.10.2021 r. (czwartek) – zajęcia ogólnokształcące zdalnie poprzez aplikację TEAMS,
- 29.10.2021 r. (piątek) – zajęcia ogólnokształcące zdalnie poprzez aplikację TEAMS.

Szczegółowe informacje o uczniach poszczególnych klas objętych kwarantanną przekazane zostaną przez wychowawców oraz dostępne są na IKP na portalu pacjent.gov.pl.

Komunikat dyrektora szkoły (26.10.2021)

W związku z potwierdzonym przypadkiem COVID – 19, klasy: 1 TA, 2 TA i 4 TA w dniach od 26 października do 4 listopada 2021 r. włącznie realizują zajęcia szkolne zdalnie według następujących zasad:

KLASA 1 TA:
- 26.10.2021 r. (wtorek) – zajęcia ogólnokształcące zdalnie poprzez aplikację TEAMS,
- 27.10.2021 r. (środa) – zajęcia ogólnokształcące zdalnie poprzez aplikację TEAMS,
- 28.10.2021 r. (czwartek) – zajęcia ogólnokształcące zdalnie poprzez aplikację TEAMS,
- 29.10.2021 r. (piątek) – zajęcia praktyczne zdalnie w formie zadań przesłanych przez instruktora praktycznej nauki zawodu poprzez dziennik elektroniczny Librus,
- 1.11.2021 r. (poniedziałek) - Wszystkich Świętych – dzień wolny od zajęć,
- 2.11.2021 r. (wtorek) – zajęcia ogólnokształcące zdalnie poprzez aplikację TEAMS,
- 3.11.2021 r. (środa) – zajęcia ogólnokształcące zdalnie poprzez aplikację TEAMS,
- 4.11.2021 r. (czwartek) – zajęcia ogólnokształcące zdalnie poprzez aplikację TEAMS.

KLASA 2 TA:
- 26.10.2021 r. (wtorek) – zajęcia praktyczne zdalnie w formie zadań przesłanych przez instruktora praktycznej nauki zawodu poprzez dziennik elektroniczny Librus,
- 27.10.2021 r. (środa) – zajęcia ogólnokształcące zdalnie poprzez aplikację TEAMS,
- 28.10.2021 r. (czwartek) – zajęcia ogólnokształcące zdalnie poprzez aplikację TEAMS,
- 29.10.2021 r. (piątek) – zajęcia ogólnokształcące zdalnie poprzez aplikację TEAMS
- 1.11.2021 r. (poniedziałek) - Wszystkich Świętych – dzień wolny od zajęć,
- 2.11.2021 r. (wtorek) – zajęcia praktyczne zdalnie w formie zadań przesłanych przez instruktora praktycznej nauki zawodu poprzez dziennik elektroniczny Librus,
- 3.11.2021 r. (środa) – zajęcia ogólnokształcące zdalnie poprzez aplikację TEAMS,
- 4.11.2021 r. (czwartek) – zajęcia ogólnokształcące zdalnie poprzez aplikację TEAMS.

KLASA 4 TA:
- 26.10.2021 r. (wtorek) – zajęcia ogólnokształcące zdalnie poprzez aplikację TEAMS,
- 27.10.2021 r. (środa) – zajęcia ogólnokształcące zdalnie poprzez aplikację TEAMS,
- 28.10.2021 r. (czwartek) – zajęcia ogólnokształcące zdalnie poprzez aplikację TEAMS,
- 29.10.2021 r. (piątek) – zajęcia ogólnokształcące zdalnie poprzez aplikację TEAMS,
- 1.11.2021 r. (poniedziałek) - Wszystkich Świętych – dzień wolny od zajęć,
- 2.11.2021 r. (wtorek) – zajęcia ogólnokształcące zdalnie poprzez aplikację TEAMS,
- 3.11.2021 r. (środa) – zajęcia ogólnokształcące zdalnie poprzez aplikację TEAMS,
- 4.11.2021 r. (czwartek) – zajęcia ogólnokształcące zdalnie poprzez aplikację TEAMS.

KLASA 3 WZp
- w dniach 27 i 29 października 2021 r. włącznie klasa realizuje zajęcia szkolne zdalnie poprzez aplikację TEAMS.
W dniach 26, 28.10.2021 r. uczniowie objęci kwarantanną nie uczestniczą w zajęciach praktycznych u pracodawców.

Szczegółowe informacje o uczniach poszczególnych klas objętych kwarantanną przekazane zostaną przez wychowawców oraz dostępne są na IKP na portalu pacjent.gov.pl.

Komunikat dyrektora szkoły

W związku z potwierdzonym przypadkiem COVID – 19 u ucznia klasy 1 Rw/Wz w dniach od 25 października do 29 października 2021 r. włącznie klasa realizuje zajęcia szkolne według następujących zasad:

KLASA 1 Rw:
- 25.10.2021 r. (poniedziałek) – zajęcia ogólnokształcące zdalnie poprzez aplikację TEAMS
- 26.10.2021 r. (wtorek) – zajęcia teoretyczne zawodowe zdalnie poprzez aplikację TEAMS,
- 27.10.2021 r. (środa) – zajęcia ogólnokształcące zdalnie poprzez aplikację TEAMS,
- 28.10.2021 r. (czwartek) – zajęcia ogólnokształcące zdalnie poprzez aplikację TEAMS,
- 29.10.2021 r. (piątek) – zajęcia praktyczne zdalnie w formie zadań przesłanych przez instruktora praktycznej nauki zawodu poprzez dziennik elektroniczny Librus, religia prawosławna - zdalnie poprzez aplikację TEAMS.

KLASA 1 WZ:
- 25.10.2021 r. (poniedziałek) – zajęcia ogólnokształcące zdalnie poprzez aplikację TEAMS,
- 27.10.2021 r. (środa) – zajęcia ogólnokształcące zdalnie poprzez aplikację TEAMS,
- 28.10.2021 r. (czwartek) – zajęcia ogólnokształcące zdalnie poprzez aplikację TEAMS,
- 29.10.2021 r. (piątek) – religia prawosławna - zdalnie zdalnie aplikację TEAMS.
W dniach 26 i 29.10.2021 r. uczniowie objęci kwarantanną NIE UCZESTNICZĄ W ZAJĘCIACH PRAKTYCZNYCH U PRACODAWCÓW.

PROSZĘ NA BIEŻĄCO ŚLEDZIĆ ZMIANY W ROZKŁADZIE ZARÓWNO NA TABLICY OGŁOSZEŃ JAK I W LIBRUSIE

Komunikat dyrektora szkoły

W związku z potwierdzonym przypadkiem COVID – 19 u ucznia klasy 3 RWp w dniach od 20 października do 29 października 2021 r. włącznie klasa realizuje zajęcia szkolne według następujących zasad:

- 20.10.2021 r. i 21.10.2021 r. (środa, czwartek) – zajęcia praktyczne zdalnie w formie zadań przesłanych przez instruktora praktycznej nauki zawodu poprzez dziennik elektroniczny Librus,
- 22.10.2021 r. (piątek) – zajęcia ogólnokształcące zdalnie poprzez aplikację TEAMS,
- 25.10.2021 r. i 26.10.2021 r. (poniedziałek, wtorek) – zajęcia ogólnokształcące zdalnie poprzez aplikację TEAMS,
- 27.10.2021 r. i 28.10.2021 r. (środa, czwartek) – zajęcia praktyczne zdalnie w formie zadań przesłanych przez instruktora praktycznej nauki zawodu poprzez dziennik elektroniczny Librus,
- 29.10.2021 r. (piątek) – zajęcia ogólnokształcące zdalnie poprzez aplikację TEAMS,

PROSZĘ NA BIEŻĄCO ŚLEDZIĆ ZMIANY W ROZKŁADZIE ZARÓWNO NA TABLICY OGŁOSZEŃ JAK I W LIBRUSIE

Zapraszamy wszystkie chętne klasy do udziału w konkursowym losowaniu "Pamiętamy".

Celem konkursu jest pogłębienie wiedzy na temat własnej szkoły - " Małej Ojczyzny", jej bohaterów oraz ukazanie wzorców pamięci o nauczycielach, którzy odeszli.

Wszystkie chętne klasy proszę o zgłoszenie do pani Katarzyny Walerian do piątku 22.X.2021 r.

Regulamin konkursu

Komunikat dyrektora szkoły

W związku z potwierdzonym przypadkiem COVID – 19 u ucznia klasy 3Mkp i 1Ta w dniach od 18 października do 22 października 2021 r. klasy realizują zajęcia szkolne według następujących zasad:

KLASA 3 MKp:
- poniedziałek – zajęcia praktyczne zdalnie w formie zadań przesłanych przez instruktora praktycznej nauki zawodu poprzez dziennik elektroniczny Librus,
- wtorek – zajęcia praktyczne zdalnie w formie zadań przesłanych przez instruktora praktycznej nauki zawodu poprzez dziennik elektroniczny Librus,
- środa – zajęcia ogólnokształcące zdalnie poprzez aplikację TEAMS,
- czwartek – zajęcia teoretyczne zawodowe zdalnie poprzez aplikację TEAMS,
- piątek - zajęcia ogólnokształcące zdalnie poprzez aplikację TEAMS.

KLASA 3 WZp uczy się stacjonarnie.

KLASA 1 Ta:
- poniedziałek, wtorek, środa i czwartek - zajęcia ogólnokształcące zdalnie poprzez aplikację TEAMS,
- piątek – zajęcia praktyczne – stacjonarnie, tylko uczniowie nieobjęci kwarantanną.

PROSZĘ NA BIEŻĄCO ŚLEDZIĆ ZMIANY W ROZKŁADZIE ZARÓWNO NA TABLICY OGŁOSZEŃ JAK I W LIBRUSIE

Komunikat dyrektora szkoły

W związku z potwierdzonym przypadkiem COVID – 19 u ucznia klasy 3 RW/MK/WZg w dniach od 18 października do 22 października 2021 r. klasa realizuje zajęcia szkolne według następujących zasad:

KLASA 3 MKg:
- poniedziałek – zajęcia praktyczne stacjonarnie - UCZESTNICZĄ W NICH TYLKO UCZNIOWIE NIE OBJĘCI KWARANTANNĄ, POZOSTALI W FORMIE ZDALNEJ - w formie zadań przesłanych przez instruktora praktycznej nauki zawodu poprzez dziennik elektroniczny Librus,
- wtorek – zajęcia praktyczne stacjonarnie - UCZESTNICZĄ W NICH TYLKO UCZNIOWIE NIE OBJĘCI KWARANTANNĄ, POZOSTALI W FORMIE ZDALNEJ - w formie zadań przesłanych przez instruktora praktycznej nauki zawodu poprzez dziennik elektroniczny Librus,
- środa – zajęcia teoretyczne – zdalnie poprzez aplikację TEAMS,
- czwartek – zajęcia teoretyczne – zdalnie poprzez aplikację TEAMS,
- czwartek – zajęcia teoretyczne – zdalnie poprzez aplikację TEAMS.

KLASA 3 RWg:
- poniedziałek – zajęcia praktyczne ZDALNIE w formie zadań przesłanych przez instruktorów praktycznej nauki zawodu poprzez dziennik elektroniczny Librus,
- wtorek – zajęcia praktyczne ZDALNIE w formie zadań przesłanych przez instruktorów praktycznej nauki zawodu poprzez dziennik elektroniczny Librus,
- środa – zajęcia teoretyczne - zdalnie poprzez aplikację TEAMS, - czwartek – zajęcia teoretyczne - zdalnie poprzez aplikację TEAMS, - piątek – zajęcia teoretyczne - zdalnie poprzez aplikację TEAMS.

KLASA 3 WZg:
- poniedziałek – zajęcia praktyczne u pracodawców – UCZESTNICZĄ W NICH TYLKO UCZNIOWIE NIE OBJĘCI KWARANTANNĄ,
- wtorek – zajęcia praktyczne u pracodawców - UCZESTNICZĄ W NICH TYLKO UCZNIOWIE NIE OBJĘCI KWARANTANNĄ,
- środa – zajęcia teoretyczne - zdalnie poprzez aplikację TEAMS,
- czwartek – zajęcia praktyczne u pracodawców – UCZESTNICZĄ W NICH TYLKO UCZNIOWIE NIE OBJĘCI KWARANTANNĄ,
- piątek – zajęcia teoretyczne - zdalnie poprzez aplikację TEAMS.

----------------

Komunikat

W związku z potwierdzonym przypadkiem Covid -19, klasy ITb i ITs od dnia 11 października 2021 r. do 13 października 2021 r. uczą się zdalnie poprzez platformę Teams. Szczegółowe informacje wysłane zostały zainteresowanym rodzicom przez dziennik elektroniczny Librus. Pozostałe oddziały uczą się stacjonarnie.

Przypominamy, że dni 14 i 15 października 2021 r. są dodatkowymi dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno - wychowawczych.

Szanowni Państwo, rozpoczął się nowy rok szkolny, z tej okazji Urząd Ochrony Danych Osobowych przygotował krótką informację skierowaną do rodziców/opiekunów prawnych dzieci uczących się w szkołach, na temat przetwarzania danych osobowych zarówno ich dzieci, jak i ich, przez placówki oświatowe.

Tutaj przygotowany przez UODO informator dla rodziców/opiekunów prawnych uczniów.

Europejski Urząd ds. Pracy (ELA) rozpoczął kampanię informacyjną pod nazwą Rights for all seasons / Prawa przez cały rok.

Szacuje się, że każdego roku nawet 850 tys. obywateli UE podejmuje pracę sezonową poza swoim krajem pochodzenia. Mobilni pracownicy sezonowi mają takie samo prawo do uczciwych warunków pracy oraz takie same uprawnienia pracownicze i socjalne jak pracownicy lokalni. Tymczasowy charakter ich pracy powoduje, że bardziej narażeni są na niepewne warunki pracy i życia, oszustwa oraz nadużycia. Pandemia Covid-19 pogorszyła warunki pracy pracowników sezonowych i naraziła ich na większe ryzyko choroby.

Kampania informacyjna ma na celu podniesienie świadomości mobilnych pracowników sezonowych i ich pracodawców w zakresie ich praw i obowiązków oraz dostępnych usług doradczych.

Wojewódzki Urząd Pracy w Białymstoku oraz powiatowe urzędy pracy z woj. podlaskiego planują działania (np. spotkania, konsultacje, dyżury doradcze) promujące kampanię nt. pracy sezonowej.

Większość materiałów i informacji dotyczących kampanii można znaleźć na stronie Europejskiego Urzędu ds. Pracy (ELA) pod adresem: https://www.ela.europa.eu/campaigns/rights-for-all-seasons, na stronie EURES Polska https://eures.praca.gov.pl/o-nas/informacje-o-eures/kampania-nt-pracy-sezonowej-w-ue-2021 oraz na profilu Facebook https://www.facebook.com/people/Centrum-Informacji-i-Planowania-Kariery-Zawodowej-w-Bia%C5%82ymstoku/100068821675737/

Film promujący kampanię nt. pracy sezonowej w UE https://audiovisual.ec.europa.eu/en/video/I-207363?lg=PL

Informację przygotował Powiatowy Urząd Pracy w Bielsku Podlaskim

SPRZĄTANIE ŚWIATA - POLSKA 2021

17 września 2021 r. odbyło się w naszej szkole sprzątanie świata. Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem "Myślę więc nie śmiecę". Wzięły w niej udział następujące klasy i nauczyciele: II TA, IV TA - M. Sokołowska, IV TB - K. Walerian, III RWp - A. Sawko, II TB – A. Jabłońska, III MK/WZp - E. Borowska.

Rejony do sprzątania, tak jak co roku wyznaczył nam Urząd Miasta, dostarczył też worki i rękawice. Przedstawiciele klas, biorących udział w akcji wzięli udział w konkursie ekologicznym przygotowanym przez panią M. Lewczuk. Wszystkie klasy otrzymały certyfikaty Ekoklasy.

Koordynatorem akcji w szkole była pani M. Sokołowska

Tutaj kilka zdjęć

Wycieczka

19 września 2021 r. młodzież klas maturalnych pod opieką p. Marii Sokołowskiej i p. Barbary Szymoniuk realizowała zajęcia terenowe z geografii w Ciechanowcu w Muzeum Rolnictwa i skansenie. Obejrzeliśmy starą, drewnianą zabudowę wiejską: chaty, młyn, spichlerz, zabytkowy kościół.

Zwiedziliśmy Muzeum Pisanki liczące ponad 1940 jaj , przepięknie zdobionych pochodzących z różnych zakątków Polski i świata (Ukrainy, Białorusi, Czech, Chin, Japonii, Kenii). W dworkowej wozowni z 1866 roku podziwialiśmy zabytkowe pojazdy konne (furmanki, wozy drabiniaste, wolanty, bryczki, karety). Zwiedziliśmy też Muzeum Weterynarii.

Bardzo dużym zainteresowaniem młodzieży cieszyła się ekspozycja "Początki mechanizacji rolnictwa", a szczególnie kolekcja zabytkowych ciągników rolniczych. Ostatnim punktem naszej wyprawy było ognisko. Wypoczęci, posileni i z uśmiechem na ustach wróciliśmy do szkoły.

Tutaj kilka zdjęć

Opracowała: Maria Sokołowska

Od poniedziałku, 6 września działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i rodziców. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów oraz prawników. Wsparcie można otrzymać także za pośrednictwem kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl. Nowy numer telefonu został uruchomiony na zlecenie Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Więcej informacji na stonie Ministerstwa Edukacji i Nauki

"Odszedłeś cicho, bez słów pożegnania.
Tak jakbyś nie chciał swym odejściem smucić
Tak jakbyś wierzył w godzinę rozstania,
że masz niebawem z dobrą wieścią wrócić".

    Ks. Jan Twardowski

Z głębokim smutkiem i żalem zawiadamiamy o śmierci Pana Jana Żukowskiego – wieloletniego nauczyciela naszej szkoły, wychowawcy młodzieży, naszego kolegi i przyjaciela.

Nieoczekiwana i przedwczesna śmierć zawsze jest – dla tych, którzy zostają – trudnym pytaniem i bolesnym doświadczeniem, na które nie jesteśmy przygotowani. Dziś nasze współczucie okazujemy wszystkim, których ta śmierć dotknęła, szczególnie Rodzinie, łącząc się w smutku, żalu i modlitwie.

Dyrekcja, Nauczyciele, Pracownicy i Uczniowie
Zespołu Szkół nr 1 im. Marszałka Józefa Klemensa Piłsudskiego
w Bielsku Podlaskim

Zbliża się koniec wakacji, a tym samym początek kolejnego roku szkolnego. Ogłaszamy więc kiermasz podręczników, który odbędzie się w dniach 2-10.09.2021r. w świetlicy szkolnej. Wszystkich uczniów zainteresowanych sprzedażą swoich podręczników prosimy o ich dostarczenie do gabinetu Pani Wicedyrektor do dnia 1.09.2021r. Każdy podręcznik podpisujemy imieniem, nazwiskiem oraz klasą i wpisujemy proponowaną cenę.

MATURA POPRAWKOWA

24 SIERPNIA (WTOREK) 2021 r. godz. 9:00

Tutaj harmonogram i dodatkowe informacje (pdf)

Staże zawodowe

Od 28 cerwca do 22 lipca 2021 r. 40 uczniów naszej szkoły w zawodzie technik robót wykończeniowych w budownictwie odbywa staż zawodowy w firmach Danwood S.A. i Unihouse S.A. w ramach projektu „Nowoczesne kształcenie zawodowe w Bielsku Podlaskim”. Celem stażu jest podniesienie kwalifikacji zawodowych zgodnie z nowoczesnymi standardami w rzeczywistych warunkach pracy, nawiązanie kontaktów, które będą w przyszłości wykorzystane oraz doskonalenie umiejętności wykonywania podstawowych robót budowlanych i wykończeniowych. W trakcie stażu uczniowie nabywają umiejętności z zakresu teorii zawodu, umiejętności obsługi urządzeń, doświadczenia praktycznego w zawodzie, rynku pracy i zatrudnienia, przedsiębiorczości oraz rozumienia sytuacji społecznych. Stażyści mają również możliwość zweryfikowania nabytej w szkole wiedzy i umiejętności w rzeczywistym środowisku pracy.

Serdecznie zapraszamy tegorocznych absolwentów na uroczystość wręczenia świadectw maturalnych, która odbędzie się 5.07.2021r. na auli szkolnej o godzinie 10.00 - klasa 4 TA/TS, o godzinie 11.00 - klasa 4 TB. Uroczystość odbędzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Zakończenie roku szkolnego

Zobacz zdjęcia

Szkolny serwis informacyjny

Odc. 13

Utworzyliśmy nową podstronę na której będziemy umieszczać wszystkie odcinki serwisu. Dostęp do podstrony z menu bocznego.

Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat

Od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych.

Po zakończeniu wakacji szczepienia przeciw COVID-19 będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Szczepienia będą realizowane według ustalonego harmonogramu, który obejmie także działania informacyjne w szkołach i placówkach. Dodatkowo Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia przygotowało rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia.

W załączeniu przekazujemy komunikat MEiN dotyczący szczepień uczniów w wieku 12-18 lat oraz dodatkowe materiały informacyjne.

Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – rekomendacje dla rodziców – plakat

Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – informacje dla szkół i placówek – plakat

Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – informacje dla szkół i placówek – komunikat MEiN

Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw COVID-19

Szkolny serwis informacyjny

Odc. 12

Szkolny serwis informacyjny

Odc. 11

Uwaga Konkurs!

Zostań uczniem ZS1 w Bielsku Podlaskim i zgarnij SAMSUNG GALAXY TAB do nauki od Unihouse i Danwood ! Przeczytaj regulamin konkursu i już dziś weź w nim udział! Szczegóły konkursu w 10 odcinku Szkolnego Serwisu Informacyjnego!

Zobacz plakat

Pobierz regulamin

Szkolny serwis informacyjny

Odc. 10

Dołącz do nas

REKRUTACJA UCZNIÓW DO KLAS PIERWSZYCH W ROKU SZKOLNYM 2021/2022

Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022, w tym terminy postępowania rekrutacyjnego, składania dokumentów do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych.

Ustalony przez Ministra Edukacji Narodowej harmonogram postępowania rekrutacyjnego do szkół dla młodzieży dostosowany został do zmienionego terminu przeprowadzanych egzaminów ósmoklasisty, w tym terminu wydania zaświadczenia o wyniku tego egzaminu przez okręgowe komisje egzaminacyjne.

Tutaj harmonogram rekrutacji

17 maja 2021 r. rozpoczęliśmy przyjmowanie dokumentów kandydatów do klas pierwszych.

Pobierz wniosek o przyjęcie do technikum

Pobierz wniosek o przyjęcie do branżowej szkoły I st.

Obowiązkowe, bezpłatne badania lekarskie

W tym roku kontynujemy cieszące się w ubiegłych latach olbrzymią popularnością i zainteresowaniem, unikatowe w regionie klasy:

 • technik mechanik;
 • technik pojazdów samochodowych;
 • technik robót wykończeniowych w budownictwie - specjalność aranżacja wnętrz;
 • technik budownictwa - specjalność budownictwo energooszczędne.

Oferujemy także branżową szkołę I stopnia (dawna zasadnicza szkoła zawodowa) kształcącą w zawodach:

 • mechanik pojazdów samochodowych;
 • monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie;
 • klasa wielozawodowa.
Zgodnie z wieloletnią tradycją otwieramy też kwalifikacyjne kursy zawodowe

Więcej informacji...

Stypendia pomostowe

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Białymstoku uprzejmie informuje, że rozpoczęła się XX edycja Programu skierowanego do tegorocznych maturzystów pochodzących z rodziny byłego pracownika PGR, którzy zakwalifikują się na pierwszy rok dziennych studiów I stopnia lub jednolitych magisterskich realizowanych w polskich uczelniach akademickich.

Zobacz stronę internetową

Pobierz ulotkę

Opracowała: Barbara Szymoniuk

Szkolny serwis informacyjny

Odc. 9

Od 17 maja 2021 r. do 28 maja 2021 r. szkoła będzie pracowała w systemie hybrydowym.

Obowiązuje zmieniony rozkład zajęć (dostęp przez menu boczne).

Pobierz Szkolny informator o nauczaniu hybrydowym 2021/05, w którym omówione są następujące zagadnienia:

 • Harmonogram nauki hybrydowej.
 • Wykaz sal lekcyjnych przydzielonych poszczególnym oddziałom.
 • Wykaz oddziałów przydzielonych do konkretnych wejść do szkoły.
 • Zasady bezpieczeństwa i ochrony osobistej.
 • Inne ważne informacje dot. pracy szkoły w czasie nauki hybrydowej.

Szkolny serwis informacyjny

Odc. 8

-----------

Najlepsza klasa IVTb

Pobierz Szkolny informator maturalny 2021, w którym omówione są następujące zagadnienia:

 • Zasady bezpieczeństwa i ochrony osobistej
 • Harmonogram egzaminów maturalnych 2021
 • Materiały i przybory pomocnicze, z których mogą korzystać zdający w części pisemnej egzaminu maturalnego
 • Inne ważne informacje dot. egzaminu maturalnego

Szkolny serwis informacyjny

Odc. 7

SPOTKANIE UCZNIÓW Z PRACOWNIKAMI KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI

13 kwietnia 2021 roku uczniowie klas I TA, I TB/TS, I RW/WZ i II RWp spotkali się online z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim - panią Sylwią Bagniuk i st. sierż. Natalią Niemcynowicz. Prowadzący zapoznali młodzież z tematem - Odpowiedzialność prawna osób nieletnich. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się jakie czyny w świetle prawa mogą być przestępstwem lub przejawem demoralizacji i jakie stosuje się wobec nich środki przewidziane w ustawie o postępowaniu w sprawach nieletnich. Każdy młody człowiek powinien posiadać niezbędną wiedzę na tak ważne tematy.

Po zakończonej prelekcji zainteresowani uczniowie zadawali pytania dotyczące konkretnych zachowań i sytuacji.

Opracowała: Barbara Szymoniuk

23.04. Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Obchodzony w tym roku po raz 27. Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, tradycyjnie poświęcony jest promocji literatury i czytelnictwa, a także problematyki związanej z ochroną praw autorskich. Co roku staje się okazją do dyskusji na temat roli książki jako źródła wartości i wiedzy, a także skarbnicy dziedzictwa niematerialnego i różnorodności kulturowej oraz narzędzia dialogu. Z inicjatywy UNESCO, od dwudziestu lat, co roku 23 kwietnia kolejne miasto staję się Światową Stolicą Książki. W 2021 r. jest nią Tbilisi (stolica Gruzji).

Zapraszam do zapoznania się z wiadomościami w poniższych linkach (prezentacja, quizy, ciekawostki) dotyczącymi języka polskiego.

Więcej informacji na temat tego święta, historii książki, praw autorskich znajdziecie w prezentacj

Zapraszam do zapoznania się z całym artykułem.

Opracowała: Ewa Borowska

23 KWIETNIA – DZIEŃ GEOGRAFA

Święto ustanowione przez Komitet Nauk Geograficznych PAN

Jeśli interesują Cię drony, balony, radary, GIS, kartografia, dendrochronologia czy monitorowanie pandemii Covid-19 – weź udział w NOCY GEOGRAFII, która odbędzie się z 23/24 kwietnia 2021roku.

Wydarzenie w formie zdalnej będzie transmitowane na żywo na kanale You Tube na Wydziale Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego.

Zobacz na Facebooku

Zobacz na stronach Uniwersytetu Śląskiego

Opracowała: Maria Sokołowska

Światowy Dzień Ziemi

22 kwietnia – Światowy Dzień Ziemi. Po raz pierwszy obchodzony w 1970 roku w Stanach Zjednoczonych, w Polsce od 1990 r. Jest to największe ekologiczne święto świata.

Celem jego jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie i zachęcanie do prowadzenia trybu życia, który jest przyjazny dla naszej planety.

Motywem przewodnim tegorocznej akcji jest "PRZYWRÓĆ NASZĄ ZIEMIĘ".

Czytaj więcej..

Opracowała: Maria Sokołowska

Szkolny serwis informacyjny

Odc. 6

Szkolny serwis informacyjny

Odc. 5

Szkolny serwis informacyjny

Odc. 4

-----------

Szkolny serwis informacyjny

Odc. 3

Utworzyliśmy nową podstronę na której będziemy umieszczać wszystkie odcinki serwisu. Dostęp do podstrony z menu bocznego.

Nasza baza dydaktyczno-szkoleniowa

Nieodzownym atutem Zespołu Szkół nr 1 im. Marszałka Józefa Klemensa Piłsudskiego jest nowoczesna baza dydaktyczno-szkoleniowa. Szkoła dysponuje wieloma pracowniami specjalistycznymi, multimedialnymi, poligonem budowlanym, zmodernizowaną stacją obsługi pojazdów i rozbudowaną bazą sportową. Sami zobaczcie. Najważniejsze jest jednak to, że w tych pięknych pracowniach uczą nauczyciele z pasją, którzy dzięki pomocy nowoczesnego wyposażenia mogą zarażać nas pasją do zawodów, w których się uczymy.

Szkolny serwis informacyjny

Odc. 2

Utworzyliśmy nową podstronę na której będziemy umieszczać wszystkie odcinki serwisu. Dostęp do podstrony z menu bocznego.

Fundusz socjalny

Prosimy wszystkich pracowników i emerytów o dostarczenie oświadczenia o dochodach za 2020 rok najpóźniej do końca kwietnia 2021r. Oświadczenia należy dostarczyć do Pani Małgorzaty Niewińskiej lub sekretariatu szkoły.

Spotkanie z UNIHOUSE

W piątek 19 marca 2021r. odbyło się spotkanie uczniów klas kończących w zawodach budowlanych z Prezesem firmy Unihouse S.A. Panem Marcinem Gołębiewskim oraz pracownikami działu HR. Podczas spotkania zostały przekazane uczniom informacje dotyczące specyfiki firmy, produkcji, realizacji oraz możliwości zatrudnienia i rozwoju zawodowego. Poniżej zamieszczamy prezentację ze spotkania.

Szkolny serwis informacyjny

Odc. 1

Remont w czasie pandemii

Czas pandemii wykorzystujemy na przeprowadzenie różnych prac remontowych na terenie szkoły. Odnowiono pracownię budowlaną (malowanie ścian, cyklinowanie i lakierowanie podłogi). Obecnie trwa remont pracowni języka polskiego. W pracach aktywnie uczestniczą uczniowie klas budowlanych (w ramach zajęć praktycznych).

 

Drodzy uczniowie

Wiemy, że "zdalne nauczanie" daje niektórym z Was mocno w kość, więc przychodzimy z czymś, co umili Wam czas i zajmie głowę!

"Matematyka, królową wszystkich nauk"

Jak na królową przystało, matematyka obchodzi swoje święto. Już w najbliższy piątek 12 marca 2021 r. po raz pierwszy będziemy świętować w naszej szkole Dzień Matematyki. Dzięki niemu każdy będzie mógł spojrzeć na matematykę z innej, lepszej strony.

Zapraszamy do wspólnej zabawy i rozwiązywania zagadek!

Wszyscy uczniowie, którzy chcą wziąć udział w zabawie, proszeni są o kontakt z p. Beatą Misztal poprzez aplikację Teams.

Dzień Kobiet

-----------

PRÓBNY EGZAMIN MATURALNY – MARZEC 2021r.

W dniach 3 – 8 marca 2021r. odbędą się próbne egzaminy maturalne. Szczegółowy harmonogram egzaminów, zasady bezpieczeństwa i wytyczne epidemiczne zamieszczono poniżej.

Harmonogram

Wytyczne epidemiczne

Mistrzowie Budownictwa

Przyszli Mistrzowie Budownictwa? To właśnie my!

W dniu dzisiejszym w ramach zajęć praktycznych nasi uczniowie mieli możliwość zapoznania się z grą edukacyjną "Mistrzowie Budownictwa" wydaną przez firmę Unibep. Tym razem zajęcia praktyczne odbyły się w nieco innej odsłonie. Pani Marzena Zaremba i Pan Łukasz Bielenia zaprosili uczniów do wspólnej zabawy przy grze "Mistrzowie Budownictwa" uchylając rąbka tajemnic związanych z zawodem budowlańca.

Z firmą Unihouse SA nasza szkoła współpracuje już od dawna. Corocznie uczniowie odbywają zajęcia praktyczne i realizują praktyki zawodowe w Fabryce Domów Modułowych oraz otrzymują stypendia i nagrody dla "Najlepszych w zawodzie". Serdecznie dziękujemy!

Zobacz na Facebooku

Zobacz zdjęcia

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

"Bądź z serca pozdrowiona,
Ojczysta święta mowo!
Niby łańcuchem złotym
Wiąże nas twoje słowo.
(...)
Tyś nasza twierdza, tarcza,
Opieka i obrona,
Ojczysta święta mowo,
Bądź z serca pozdrowiona".

Leopold Staff

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to święto obchodzone 21 lutego, które zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku. Święto to odsyła do tragicznych wydarzeń, które miały miejsce w Dhace w Bangladeszu. Podczas pokojowej demonstracji 21 lutego 1952 roku zginęło pięciu studentów, którzy domagali się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego. Data ta ma nie tylko upamiętniać przywołane wydarzenia, ale także przypominać o różnorodności językowej. Język jest najpotężniejszym narzędziem ochrony i rozwoju wspólnego dziedzictwa kulturowego ludzkości. Szanujmy naszą polszczyznę i posługujmy się nią poprawnie. Niech ten dzień będzie okazją do przypomnienia, jak jest ciekawa i różnorodna.

Zapraszam do zapoznania się z wiadomościami w poniższych linkach (prezentacja, quizy, ciekawostki) dotyczącymi języka polskiego.

link 1   link 2   link 3   link 4

Opracowała: Ewa Borowska

Konkurs - wyniki

Tłusto, tłuściej... w miarę tłuściutko! W tłusty czwartek "zajadania się" nie stopniujemy... I nie oceniamy :D To żaden wstyd zjeść tyle pączków, ile się chce :) Z okazji tłustego czwartku ogłosiliśmy konkurs polegający na zrobieniu ciekawego zdjęcia z pączkiem lub wykonanie krótkiego filmiku z tymże "głównym bohaterem". Do naszej zabawy zgłosiło się czworo uczniów: Karolina Rzepniewska kl. IITAg, Marta Żegunia kl. IIITA, Daniel Pień kl. IITBg oraz Filip Siemieniuk kl. ITB. Nagrodziliśmy dwoje z nich: I miejsce – Daniel Pień, II miejsce – Karolina Rzepniewska. Gratulujemy zwycięzcom! Pozostałym dziękujemy za udział i zapraszamy do kolejnych zabaw i konkursów w przyszłości.

Konkurs przygotowali:
Samorząd Uczniowski oraz pani Agnieszka Sawko i pani Katarzyna Walerian

Animus

OŚRODEK ŚRODOWISKOWEJ OPIEKI PSYCHOLOGICZNEJ I PSYCHOTERAPEUTYCZNEJ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Oferuje bezpłatnie i bez skierowania:

 • Porady psychologiczno-diagnostyczne
 • Sesje psychoterapii indywidualnej
 • Sesje psychoterapii rodzinnej
 • Sesje psychoterapii grupowej
 • Sesje wsparcia psychospołecznego

Więcej informacji tutaj i tutaj

Konkurs

Z okazji Tłustego Czwartku przypadającego na 11 lutego ogłaszamy szybki konkurs :)

Zasady:

 • zrób ciekawe zdjęcie z pączkiem albo nagraj krótki filmik
 • wyślij pracę na adres email: konkurszs1bielskpodlaski@gmail.com
 • podpisz je swoim imieniem i nazwiskiem oraz klasą
 • czas wysłania pracy – do końca czwartku (11 lutego)

Dwie najbardziej kreatywne prace wygrywają!!!

Przyg.: Agnieszka Sawko

-----------

-----------

-----------

Finał IX Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników 2020

W czasach pandemii zmagania uczestników zostały przeniesione do Internetu, a hasłem przewodnim było: "Wiedza odporna na koronawirusa".

Naszą szkołę w kategorii „Młody Mechanik” reprezentowali uczniowie klasy IV Ts: Jakub Dąbrowski i Sebastian Sawicki, którzy podczas eliminacji zakwalifikowali się do ścisłego finału.

W pierwszej części tegorocznego finału uczestnicy rozwiązywali test z wiedzy o motoryzacji na e-platformie Akademia Młodego Mechanika. Drugą częścią zmagań były konkurencje hybrydowe, łączące tradycyjny test z zadaniami w formie filmowej.

Integralną częścią finału był również wirtualny warsztat samochodowy ProfiAuto, oraz test z zasad bezpieczeństwa, przygotowany przez Yanosika oraz policję.

Należy też wspomnieć o II miejscu Mateusza Czerniawskiego z klasy 2 MKg w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Samochodowej w kategorii "Silniki spalinowe".

Dziękuję uczestnikom za udział w rywalizacji, gratuluję osiągniętego sukcesu i zachęcam do współzawodnictwa w kolejnym roku – bo warto.

[Zobacz kilka obrazków]

Opracował: Krzysztof Pietrzykowski

Egzaminy zawodowe

Sesja poprawkowa styczeń-luty 2021

11 stycznia 2021 (poniedziałek)
-godz.13:00 egzamin praktyczny dokumentacja, kwalifikacja B.33 Organizacja i kontrolowanie robót budowlanych, odbędzie się w budynku Centrum w sali 15.

12 stycznia 2021 (wtorek)
- godz.10:00 egzamin teoretyczny pisemny, kwalifikacja MG.18 Diagnozowanie i naprawa podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych odbędzie się w budynku Centrum w sali 15.
- godz.14:00 egzamin teoretyczny pisemny ,kwalifikacja B.30 Sporządzanie kosztorysów oraz przygotowanie dokumentacji przetargowej odbędzie się w budynku Centrum w sali 15,

15 stycznia 2021 (piątek)
- godz.9:00 egzamin praktyczny dokumentacja komputerowa, kwalifikacja B.30 Sporządzanie kosztorysów oraz przygotowanie dokumentacji przetargowej odbędzie się w budynku szkoły w pracowni komputerowej 35,

Proszę na egzamin zgłosić się ok. 20 minut wcześniej z zachowaniem wymogów epidemiologicznych ( maseczka, dezynfekcja, dystans).

Proszę posiadać własne przybory (długopis czarny -egz. teoretyczny, praktyczny -długopis czarny, linijka, gumka, kalkulator prosty).

Wirtualne spotkanie opłatkowe 2020

Hejt - spot profilaktyczny

COVID-19

Zapoznaj się z aktualnymi informacjami MZ dotyczącymi COVID-19.

List Biura Rzecznika Praw Dziecka

Przez wzgląd na dobro dzieci Rzecznik Praw Dziecka zainicjował przedsięwzięcie, które jest odpowiedzią na potrzeby dzieci i młodzieży zmagających się z kryzysem psychicznym – całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania – 800 12 12 12 i dedykowany młodym ludziom czat internetowy prowadzony przez profesjonalnych psychologów. Podejmując kontakt za pośrednictwem tych dwóch kanałów komunikacji dziecko może uzyskać natychmiastowe wsparcie, podzielić się swoimi przeżyciami i wspólnie ze wspierającą osobą dorosłą zastanowić się nad rozwiązaniem swoich problemów.

Przeczytaj list Biura Rzecznika Praw Dziecka, w którym zawarte są szczegółowe informacje w sprawie całodobowego DziecięcegoTelefonu zaufania Rzecznika Praw Dziecka i czatu internetowego dedykowanego dzieciom i młodzieży.

1 grudnia Światowy Dzień AIDS

Pierwszy raz Światowy Dzień AIDS obchodzony był 1 grudnia 1988. Jego celem jest uwrażliwienie na problem oraz solidaryzowanie się z ludźmi dotkniętymi tą chorobą. Jest to bardzo ważna data, która integruje wiele działań związanych z profilaktyką HIV/AIDS, podejmowanych na całym świecie. Czerwone kokardki są symbolem solidarności z osobami żyjącymi z HIV oraz elementem kampanii edukacyjnej promującej profilaktykę zakażeń tym wirusem. W tym roku kokardka ma szczególne znaczenie, ponieważ w przestrzeni publicznej zagrożenie HIV zostało niejako wyparte przez pandemię COVID-19. Wydaje się, że zapomnieliśmy o jednym wirusie w obawie przed drugim. Niesłusznie! ...dalej

Pobierz broszurę dla młodzieży

Odwiedź stronę aids.gov.pl/

Gratulujemy

-----------

-----------

----

Przeczytaj cały artykuł

Więcej informacji na stronie: http://jakrzucicpalenie.pl/

Konsultacje dla maturzystów

-----------

Szkoła do hymnu 2020

-----------

Zobacz starsze wiadomości