Nasza Szkoła

Mamy 50-letnią tradycję w kształceniu zawodowym. Mury szkoły opuszczają technicy i robotnicy wykwalifikowani branży mechanicznej, samochodowej i budowlanej. Nasi absolwenci są dobrze przygotowani do kontynuowania nauki na studiach, łatwo znajdują pracę w wyuczonych zawodach.

Zapewniamy wszechstronny rozwój uczniów, doskonalenie uzdolnień i realizację zamiłowań pozazawodowych.

Nasze atuty:

• kadra nauczycielska o wysokich kwalifikacjach,
  • 23 klasopracownie, w tym sześć pracowni specjalistycznych,
  • biblioteka z multimedialną czytelnią internetową,
  • szkolna sieć komputerowa,
  • 2 pracownie komputerowe ze stałym dostępem do internetu,
  • zmodernizowana w 2012 r. hala sportowa, duża sala gimnastyczna, 2 siłownie,
  • boisko sportowe Orlik 2012 z kortem tenisowym,
  • szkolna orkiestra dęta,
  • stypendia dla uczniów osiągających najlepsze wyniki w nauce,
  • dla chętnych dodatkowe zajęcia w pracowniach komputerowych,
  • uczniowie technikum poznają komputerowe techniki projektowania w programach AutoCad, Inventor SolidEdge, EdgeCam, uczą się programowania i obsługi obrabiarek sterowanych numerycznie (CNC),
  • zajęcia praktyczne odbywają się w położonym w bezpośrednim sąsiedztwie Centrum Kształcenia Praktycznego, uczniowie kierunków budowlanych zajęcia praktyczne odbywają także w bielskich firmach DANWOOD i UNIBEP.

Krótki film o naszej szkole