Doradztwo zawodowe

Celem ogólnym doradztwa zawodowego w Technikum nr 1 i Branżowej Szkole I Stopnia w Zespole Szkół nr 1 im. Marszałka Józefa Klemensa Piłsudskiego w Bielsku Podlaskim jest przygotowanie uczniów do świadomego i samodzielnego planowania kariery oraz podejmowania i zmian decyzji edukacyjnych i zawodowych uwzględniających poznawanie własnych zasobów oraz analizę informacji na temat rynku pracy i systemu edukacji.

Doradztwem zawodowym i kariery w Zespole Szkół nr 1 im. Marszałka J. K. Piłsudskiego zajmuje się Pani Beata Misztal – nauczyciel zajęć z zakresu doradztwa zawodowego oraz pedagog szkolny Pani Barbara Szymoniuk.

ZASOBY Z DORADZTWA ZAWODOWEGO

Zapraszamy do odwiedzania naszego padletu, w którym zostały zamieszczone informacje na temat planowania ścieżek edukacyjnych oraz kariery zawodowej. To informacje nie tylko dla uczniów, ale także dla rodziców i nauczycieli.

Serdecznie zapraszamy do inspiracji i informacji znajdujących się w poniższym linku, który będzie aktualizowany na bieżąco: DORADZTWO ZAWODOWE w Zespole Szkół nr 1 im. Marszałka J. K. Piłsudskiego w Bielsku Podlaskim.

Drogi uczniu

Jeżeli:

• potrzebujesz wsparcia w planowaniu dalszej kariery edukacyjnej i zawodowej,
  • chcesz poznać swoje zasoby, mocne strony i predyspozycje,
  • szukasz informacji na temat potrzeb rynku pracy, jak najlepiej poszerzyć i zdobyć swoje kwalifikacje,
  • przydałaby Ci się pomoc w tworzeniu dokumentów aplikacyjnych, informacji jak dobrze przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej,
  • szukasz wsparcia i informacji w każdej interesującej Ciebie kwestii zawodowej i edukacyjnej,

to zapraszamy do Punktu Informacji i Kariery (sala nr 5).